Spacer po Kłodzku z dreszczykiem

0

W piątek, 9 sierpnia br., mieszkańcy miasta oraz turyści będą mieli okazję na wieczorny spacer po Kłodzku z dreszczykiem. Tym razem w ramach „Nocnego zwiedzania miasta” powędrujemy śladami kłodzkiego architekta Andreasa Ernsta.

Artysta, działający na przełomie XIX i XX wieku, miał ogromny wpływ na architekturę Kłodzka. Spacerując po mieście i mijając liczne kamienice, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile z nich wyszło spod ręki Ernsta i jego firmy budowlanej. Jego prace można podziwiać na wystawie eksponowanej w Muzeum Ziemi Kłodzkiej (pisaliśmy o tym tutaj – wystawa potrwa do 30 października), ale można je będzie również obejrzeć właśnie podczas nocnego zwiedzania miasta.

Taka jest bowiem idea najbliższego spaceru z dreszczykiem – przechadzając się po mieście będzie można uświadomić sobie, które z kłodzkich kamienic zaprojektował i wybudował Andreas Ernst. Będzie to również okazja do podziwiania kunsztu kłodzkiego architekta, który swobodnie poruszał się w różnych stylach, takich jak historyzm, secesja czy modernizm.

Początek nocnego zwiedzania miasta w piątek o godz. 20.00 przy ul. Łużyckiej 1 (Mała Poczta).

tz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis