8.5 C
Kłodzko
środa, 31 maja 2023
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sezon na trasach w Górach Bialskich zakończony. Gmina Stronie Śląskie podsumowuje tegoroczną zimę

Gmina Stronie Śląskie oficjalnie ogłasza zakończenie sezonu na trasach biegowych w Górach Bialskich i podsumowuje tegoroczną zimę.

Gminny ratrak „Miś” został już przetransportowany na miejsce wypoczynku letniego, a gmina wraz z CETiK Stronie Śląskie oraz Nadleśnictwem Lądek-Zdrój dziękuje narciarzom za korzystanie z tras w tym sezonie.

Jak informują operatorzy gminnych tras, tegoroczny sezon, który rozpoczął się przed świętami – 17 grudnia, był nieco krótszy i słabszy – z niewielkimi opadami śniegu, podczas którego odnotowanych zostało więcej dni z temperaturami wiosennymi niż zimowymi. W trakcie sezonu operatorzy musieli dodatkowo zmagać się ze zjawiskiem okiści lodowej, podczas którego usunęli rekordową ilość połamanych drzew z tras biegowych. Mimo tych trudności gmina starała się przygotowywać trasy dla narciarzy biegowych po każdym większym opadzie śniegu.

Na trasach biegowych w Górach Bialskich udało się zorganizować dwie imprezy biegowe – odbył się maraton Ultrabiel 2023 oraz II Zimowy Półmaraton na biegówkach im. Tomka Zamojskiego. Był to także kolejny już dobry sezon w kwestii współpracy z czeskim schroniskiem Paprsek, które dysponując dwoma ratrakami, wspomagało działania gminy Stronie Śląskie po polskiej stronie na Białym Spławie i na Dukcie nad Spławami.

Sezon biegowy 2022/23 w Górach Bialskich w liczbach to: 19 wyjazdów ratraka – w grudniu 1 raz, w styczniu 5 razy, lutym 12 razy i marcu 1 raz. Ratrak spędził na trasach 80 motogodzin silnikowych, a operatorzy zużyliśmy do przygotowania tras około 1195 litrów oleju napędowego.

Gmina Stronie Śląskie serdecznie dziękuje wszystkim za dobre słowo, ale i za konstruktywną krytykę, dzięki operatorzy mogli poprawiać swoją pracę, a przede wszystkim narciarzom za to, że tak licznie i chętnie przyjeżdżaliście korzystać z tras w Górach Bialskich.

Stronie Śląskie już dziś zaprasza wszystkich na następny sezon biegowy.

red. (inf. Gmina Stronie Śląskie)

WAŻNE TEMATY

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona przez prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona została przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi. Burmistrz, wraz z innymi samorządowcami, medal odebrała...

Strefa Aktywności powstanie w Dusznikach-Zdroju. Gmina podpisała umowę z wykonawcą

W Urzędzie Miejskim w Dusznikach-Zdroju została podpisana umowa na budowę Strefy Aktywności na terenie miasta. Koszt inwestycji wyniesie ponad 7 mln złotych.

Kłodzko: miasto ostrzega przed osuwiskiem brzegu rzeki a Wody Polskie szukają pieniędzy

Coraz bardziej osuwa się brzeg Nysy Kłodzkiej pomiędzy Kłodzkiem a Krosnowicami, na popularnej ścieżce spacerowej, tuż za ścieżką rowerową (tzw. ścieżka za...

Samorząd powiatu kłodzkiego dofinansuje in vitro

Powiat kłodzki dofinansuje leczenie niepłodności metodą in vitro. Dofinansowanie przewidziane jest dla mieszkańców powiatu, a program ruszy 1 sierpnia 2023 r.

Oldboje powalczą w Polanicy-Zdroju na Mistrzostwach Polski w Piłkę Nożną

W najbliższy weekend, od 2 do 4 czerwca br. w Polanicy-Zdroju odbędą się XI Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej 50+. W...

Powiat kłodzki promował się we wrocławskim Decathlonie

Promocyjne stoisko w sklepie Decathlon na Bielanach Wrocławskich wystawił powiat kłodzki. Prezentowana na nim była oferta turystyczna ziemi kłodzkiej.

Dycha z Mamą. Nietypowa impreza biegowa na Górze Iglicznej

Nietypowa impreza biegowa odbyła się w niedzielę, 28 maja br. na Górze Iglicznej i w jej okolicach. Wokół Sanktuarium Maria Śnieżna biegały między...

Duszniki-Zdrój. Nietrzeźwy nastolatek jeździł samochodem rodziców

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali w Dusznikach-Zdroju 16-latka, który prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Chłopiec odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Zdrowy styl życia królował na Festiwalu „Na Zdrowie!” w Polanicy-Zdroju

Zdrowa rywalizacja, zdrowe porady, zdrowa żywność i zdrowy styl życia królowały w sobotę, 27 maja br. w Polanicy-Zdroju podczas drugiej edycji Festiwalu „Na Zdrowie!”.

Pędził autem 116 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy

W niedzielę, 28 maja br. podczas nadzorowania ruchu na drogach powiatu kłodzkiego nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem podczas realizacji zadań na drodze krajowej...

The Partisan. W Siennej ekipa filmowa opowiedziała o realizacji filmu o Krystynie Skarbek

W sobotę, 27 maja br., w Siennej na Czarnej Górze została zorganizowana konferencja prasowa związana z realizacją filmu „The Partisan” o...

5 tytułów Mistrzów Dolnego Śląska i 10 medali dla zawodników HS Team Kłodzko!

Kolejne wspaniałe występy młodych pływaków z HS Team Kłodzko. Na Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska łącznie wywalczyli 10 medali, w tym...

Tomasz Duszyński oprowadził po Kłodzku śladem swoich powieści z cyklu „Glatz”

Dni Kłodzka to nie tylko koncerty na stadionie, ale także wydarzenia towarzyszące. Wśród nich w tym roku był spacer po Kłodzku...