0.5 C
Kłodzko
czwartek, 7 grudnia 2023
REKLAMA

Czytelnia Regionalna to dział, w którym prezentujemy publikacje związane z Ziemią Kłodzką - albo poprzez miejsca lub wydarzenia, albo poprzez autorów. Dział redagowany jest we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku.

Katarzyna Redmerska

Sekret sprzed lat

Wydawnictwo Axis Mundi, 2016

Powieść obyczajowa z historią w tle. Rodzinny sekret, wyznany przez nestora rodu Krzenieckich wywołuje zamieszanie w rodzinie. Starszy Pan u schyłku życia postanawia rozliczyć się z trudną przeszłością ? zaślepiony gniewem dawno temu zerwał wszelkie kontakty z jedyną siostrą. W ostatniej woli wyznaje ukochanemu wnukowi Adamowi swoją tajemnicę, prosząc, by w jego imieniu ponownie scalił rodzinę. Nakazuje mu odnalezienie Zuzanny, wnuczki i jedynej żyjącej krewnej jego siostry….

Katarzyna Redmerska ? dziennikarka, felietonistka, pochodzi z Polanicy Zdrój. Związana z pismami z branży medycznej i farmaceutycznej. Właścicielka ślicznego kota o imieniu Ziajęty, który stał się inspiracją do serii felietonów w jednym z portali dla psów i kotów. Opowiadania zaczęła pisać w szkole średniej, publikowała w wielu kwartalnikach literackich, almanachach i portalach pisarskich. ?Sekret sprzed lat? to jej pierwsza powieść.

PiMBP