Ruszyła budowa kolejnego aparthotelu na Czarnej Górze

1

Biała Perła, tak będzie nazywać się kolejny aparthotel na Czarnej Górze, którego budowa ruszyła 2 października. Jak zapewnia inwestor, to już ostatni tego typu duży obiekt zaplanowany w tym popularnym ośrodku narciarskim w gminie Stronie Śląskie.

Biała Perła powstaje w miejscu obecnego parkingu i liczyć ma 125 pokoi. Bryła budynku ma być posadowiona na planie trójkąta, a ciekawostką jest to, że będzie on przeszklony – każdy z pokoi będzie posiadał panoramiczne szyby sięgające od podłogi do sufitu. Na dachu Białej Perły ma znajdować się taras widokowy ze strefą wypoczynkową, a obecny parking zostanie zastąpiony nowym, podziemnym.

Jak zapewnia inwestor, spółka Czarna Góra Apartamenty, to już ostatnia inwestycja w obiekt hotelowy na Czarnej Górze. Spółka do tej pory wybudowała już pięć obiektów m.in. w 2011 r. Apartamenty Czarna Góra, czyli kompleks 6 budynków, w których znajdują się 243 apartamenty, oddany do użytku w 2016 r. Aparthotel Czarna Góra z 142 apartamentami i basenami oraz najnowsza inwestycja – wybudowany w 2018 r. Aparthotel Czarna Perła. Do spółki należy także także Villa Czarna Górka, kameralny hotel utrzymany w stylu górskim z 15 pokojami oraz wybudowany w 2014 roku trzygwiazdkowy Hotel Morawa zlokalizowany nad zalewem w Starej Morawie. Aparthotel Biała Perła powstaje, podobnie jak poprzednie tego typu inwestycje, jako oferta dla indywidualnych odbiorców, którzy mogą zakupić poszczególne apartamenty, korzystać z nich i jednocześnie zarabiać, a wynajmem i prowadzeniem wszystkich spraw hotelowych zajmuje się operator, czyli spółka Czarna Góra Apartamenty.

Fot. bialaperla.czarnagora.pl

1 KOMENTARZ

  1. I znów „współczesna” wyobraźnia chce dalej zabudowywać Sienną, czyli Masyw Śnieżnika. Zgroza. Chociaż jest iskierka nadziei. Obiecująca jest informacja Inwestora, że w Siennej to już ostatni tego typu budynek. No i że będzie podziemny parking. Tylko Pani/Panie Inwestorze, broń boże, nie budujcie już nowej drogi dla samochodów z Siennej do Międzygórza przez Masyw Czarnej Góry, Żmijowisko. Tylko Szanowni Państwo piechotą dla zdrowia!! Trzeba zostawić tereny rekreacyjne dla prawdziwych turystów. Natomiast przydało by się ekologiczne połączenie Siennej ze Stroniem Śląskim z wykorzystaniem np. autobusu elektrycznego, czy nawet kolei gondolowej. Bo właśnie na tej drodze w latach 80. i 90. XX wieku miałem przyjemność spotykania się czarnymi bocianami. A na Czarnej Górze był i dreszczyk emocji by nie nadepnąć na wygrzewające się tam żmije. Co pozostało z tamtych czasów? Zastanówmy się, aby perełka Międzygórze nie zamieniła się w zurbanizowane zatłoczone obszary jakim stały się Zieleniec i Sienna. To wielkie wyzwanie. Według mnie „Mała Szwajcaria” to miejsce na kameralne spędzanie czasu, dla osób NIE ZMOTORYZOWANYCH. Miejscowość ma swój klimat, sprzyjający odpoczynkowi. Spójrzmy, co dzieje się na drodze do Morskiego Oka w Tatrach. To nie odpoczynek, tylko zaliczanie, już chyba nie atrakcyjnych miejsc (ze względu na hałas). Oby Międzygórze nie stało się miejscem nie przemyślanej rozbudowy z betonu, stali i asfaltu na szlakach turystycznych. Mamy w naszym kraju przecież drewno. Ważne ażeby powstał DOBRZE SKONSTRUOWANY miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, także dla Siennej, do którego dołączą „prawdziwi” Eksperci od fauny i flory oraz zdrowia ludzkiego (lekarze). Trzeba bezwzględnie wymyślić imprezy, które zachęcą do przyjazdu. Na pewno muszą to być wydarzenia cykliczne które wpiszą się w charakter miejscowości. Np. Święto Górskich Kwiatów wraz z pokazami tworzenia dekoracji florystycznych. Może festiwal z muzyką znanego kompozytora, Festiwal Operetki. Zaryzykuję, może też Festiwal Piwa ! ? Na koniec, jeszcze jedna uwaga. Musi być dobre skomunikowanie autobusów (może już elektrycznych) ze stacyjką kolejową w Domaszkowie. Bo połączenia kolejowe w tej chwili są dobre dla turystów z Polski i Czech. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam Leszek Kumor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis