Rusza zbiórka pieniędzy na rzecz budowy pomnika Emila Czecha w Kłodzku

0

Kilka tygodni temu pisaliśmy o planach budowy w Kłodzku pomnika plutonowego Emila Czecha, który to pomysł wzbudził bardzo duże zainteresowanie nie tylko mieszkańców Kłodzka, ale i osób, które wyjechały z miasta już dawno temu, jednak nadal żywo interesują się sprawami miasta. Od razu pojawiły się pytania, jak można pomóc. Od kilku dni działa już konto uruchomione przez Stowarzyszenie Żołnierzy i Przyjaciół Wojsk Górskich „Karpatczycy”, na które można wpłacać pieniądze na ten cel.

Działające w Kłodzku Stowarzyszenie Żołnierzy i Przyjaciół Wojsk Górskich „Karpatczycy” od wielu lat stara się upamiętnić postać Emila Czecha, którego zdjęcie z okresu II wojny światowej na ruinach klasztoru Monte Cassino jest jednym za najbardziej rozpoznawalnych przez Polaków. Pomysłem, który w głowach działaczy stowarzyszenia kiełkowało od dawna, jest budowa pomnika plutonowego, które ma stanąć w niedawno wyremontowanym Parku Przyjaźni Wojsk Górskich (pisaliśmy o tym TUTAJ). We wrześniu tego roku został powołany Społeczny Komitet Organizacyjny ds. Budowy Pomnika Emila Czecha w składzie: Krzysztof Baldy (przewodniczący), Dorota Strug, Dariusz Chojecki, Robert Lebda, a niedawno uruchomiono konto dedykowane właśnie zbiórce pieniędzy na budowę pomnika (nr konta: 92 9588 0004 7101 4140 2000 0040), na które można już wpłacać pieniądze z dopiskiem „Na budowę pomnika Emila Czecha”. Szacuje się, że koszt postawienia takiego pomnika może wynieść ok. 60 tys. zł.

Na zdjęciu prezentujemy pomysł, jak mniej więcej ma wyglądać pomnik Emila Czecha w Parku Przyjaźni Wojsk Górskich w Kłodzku (w parku za krytą pływalnią), autorstwa Krzysztofa Baldego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis