Rockowy skrzypek – Hans Die Geige wystąpi w Stroniu

0

W poniedziałek, 3 lutego br., w sali widowiskowej CETiK-u w Stroniu Śląskim wystąpi Hans Die Geige. Koncert rockowego skrzypka, zatytułowany „Rockgeiger live on stage” rozpocznie się o godz. 19.00 – wstęp na wydarzenie jest wolny.

Hans Wintoch w Niemczech znany jest jako Hans die Geige. Przez ponad 40 lat reprezentuje rockowy rodzaj skrzypiec. Inspirował się w swojej muzyce znanymi skrzypkami takimi jak: Jean Luc Ponty czy Yehudi Menohin oraz zespołami: Kansas, Bee Gees i Apocalyptica. Stworzył swój niepowtarzalny styl muzyczny. Jego koncert jest mieszanką muzyki klasycznej i klasycznego rocka, którego wszyscy znamy. Usłyszymy utwory między innymi z filmu Forrest Gump, Ave Maria J.S. Bacha, A Day ENYA, Queen Bohemian Rhapsody na skrzypcach. W trakcie koncertu będziemy mogli usłyszeć również jego wokal w utworach Joe Cockera – Up oraz Dust in the Wind grupy Kansas.

Koncertował z takimi zespołami jak: Electric Light Orchestra, Mungo Jerry, Omega, Smokie, the Puhdys, Matthias Reim a także jako solowy artysta. Jego trasy koncertowe obejmowały USA, Australię, Irlandię, Francję, Polskę, Czechy, Węgry i oczywiście Niemcy. Wydał 11 solowych albumów Jego płyty sprzedały się w ponad 8 milionowym nakładzie.

[inf. CETiK Stronie Śl.]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis