Remontują zabytkową wiatę peronową w Lądku Zdroju

0

Ruszył długo wyczekiwany remont wiaty peronowej przy budynku dworca kolejowego Lądek Zdrój, w którym obecnie znajduje się Inkubator Przedsiębiorczości. Specjalistyczna firma demontuje drewniane elementy, które zastąpi nowymi.

Remont zdewastowanej, w połowie już zawalonej drewnianej wiaty peronowej przeprowadzany jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., do którego należy peron kolejowy. Prace wykonuje specjalistyczna firma budowlana, a ponieważ zadaszenie lądeckiego peronu kolejowego ma zabytkowy charakter, jego elementy są rozmontowywane i zostaną poddane ocenie, czy mogą zostać poddane renowacji, czy należy je zastąpić nowymi.

To był już najwyższy czas na remont, gdyż drewniana wiata coraz bardziej ulegała degradacji, a część dachu już się zawaliła. Wiata peronowa przylega do ładnie wyremontowanego budynku byłego dworca kolejowego, w którym obecnie znajduje się lądecki Inkubator Przedsiębiorczości. Ze względu jednak na wysokie prawdopodobieństwo zawalenia się konstrukcji wiaty, teren peronu został ogrodzony i zabezpieczony.

Fot. fb/Kurort Lądek Zdrój
Fot. fb/Kurort Lądek Zdrój
Fot. Joanna Żabska (2018 r.)
Fot. Joanna Żabska (2019 r.)

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis