Remont dróg powiatowych jeszcze w tym roku? Taki jest plan

0

Powiat jeszcze w tym roku chce wyremontować drogi w Orłowcu, Jaszkowej Dolnej i Domaszkowie, na które zaledwie kilka dni temu otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

W ekspresowym tempie powiat ogłasza przetargi na drogi, na które zaledwie kilka dni temu otrzymał promesy rządowe (pisaliśmy o tym TUTAJ). Zarząd Dróg Powiatowych już ogłosił przetarg na remont dróg w Orłowcu (1,5 km) oraz Domaszkowie (0,4 km), a na dniach pojawi się na Jaszkową Dolną (1,6 km). Te trzy zadania według planu mają być wykonane do końca tego roku. Samorządowcy spieszą się z dwóch powodów. Po pierwsze, na całym Dolnym Śląsku dofinansowanie otrzymało 200 zadań drogowych, za chwilę więc pojawić się może problem z wykonawcami. Po drugie, remont tych dróg będzie montażem finansowym (m.in. dokładają się gminy oraz w przypadku Orłowca i Nowego Gierałtowa Nadleśnictwo Lądek Zdrój) i trzeba je wydatkować jeszcze w tym roku budżetowym.

Dwa pozostałe zadania, na które powiat otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, rozłożone są na ten oraz na przyszły rok. Mowa o Nowym Gierałtowie oraz o ul. Górniczej w Nowej Rudzie. Jak informuje Piotr Marchewka, etatowy członek zarządu powiatu kłodzkiego, remont drogi i mostu w Nowym Gierałtowie ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć w przyszłym. Z kolei ulica Górnicza w Nowej Rudzie będzie remontowana w przyszłym roku pod warunkiem, że ministerstwo wyrazi zgodę na odstępstwo co do szerokości tej drogi (gdyż ulica jest węższa niż wytyczne ministerstwa związane z dofinansowaniem).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis