Przebudują drogę do strefy ekonomicznej w Jaszkowej

0

Marcinów. Droga od ronda w kierunku Marcinowa zostanie przebudowana. Ale tylko do strefy ekonomicznej. Mieszkańcy Marcinowa na remont dalszej części będą musieli jeszcze poczekać.

Droga powiatowa w kierunku Marcinowa zostanie poszerzona, pojawią się dwa pasy ruchu i oczywiście nowa nawierzchnia. Zabiegali o to od co najmniej dwóch lat i wójt gminy Kłodzko i przedstawiciele strefy ekonomicznej. Odkąd pojawiły się tutaj dwa spore zakłady pracy: Kayser i Wessel Poliamid znacznie zwiększył się na tym odcinku ruch samochodów osobowych i dostawczych. Problemem było bezpieczne mijanie się na wąskiej, wiejskiej drodze.

Pieniądze na remont powiat kłodzki otrzymał z rządowego programu ? Fundusz Dróg Samorządowych. Koszt przebudowy niespełna 400-metrowego odcinka to ponad 1 mln zł, z czego 557 tys. stanowią środki rządowe. W maju to zadanie zostanie wpisane do budżetu powiatu, a w czerwcu rozpisany będzie przetarg. Na remont kolejnych odcinków drogi do Marcinowa mieszkańcy jeszcze jednak muszą poczekać. Czy i kiedy to się stanie, uzależnione jest m.in. od zdobycia przez powiat kolejnych środków zewnętrznych.

Droga w kierunku Marcinowa od ronda do skrzyżowania ze strefą ekonomiczną zostanie przebudowana – pojawią się dwa pasy ruchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis