Projekt „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotekach naszego powiatu

0

Od września br. w bibliotekach powiatu kłodzkiego trwa kolejna edycja projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Dzięki temu programowi na dzieci w wieku przedszkolnym czeka w bibliotekach wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

Program skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W Wyprawce przedszkolaki znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb dziecka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce coś dla siebie znajdą także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. W powiecie kłodzkim w programie biorą udział biblioteki w Bystrzycy Kłodzkiej, Dusznikach-Zdroju, Kłodzku, Kudowie-Zdroju, Lądku-Zdroju, Międzylesiu, Polanicy-Zdroju, Radkowie, Stroniu Śląskim i Szczytnej, a także biblioteka Gminy Kłodzko wraz z filiami.

tz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis