Premier wprowadza alarm BRAVO-CRP w związku z wyborami

0

Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 197 z dnia 7 października 2019 r. w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego CRP (stopień BRAVO-CRP) w całej Polsce, które będzie obowiązywać od czwartku 10 października 2019 r., od godz. 00:01, do dnia 14 października 2019 r., do godz. 23:59.

Jest to drugi stopień zagrożenia antyterrorystycznego w czterostopniowej skali (występują: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA), a skrót CRP oznacza, że dotyczy on cyberprzestrzeni. W trakcie jego obowiązywania administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, a urzędnicy będą monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Wprowadzenie drugiego stopnia alarmu CRP ma związek z zapewnieniem bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych w trakcie odbywających się w niedzielę, 13 października br. wyborów parlamentarnych. Do tej pory w Polsce ten stopień alarmowy wprowadzono w 2016 r. w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, w 2019 r. podczas spotkania ministrów na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie i podczas majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis