Powstała petycja mieszkańców powiatu do premiera o większy dostęp do testów na koronawirusa

5

W niedzielę, 22 marca br. uruchomiona została petycja do premiera Mateusza Morawieckiego o zwiększenie dostępności do testów na obecność koronawirusa na terenie powiatu kłodzkiego, który jest obszarem przygranicznym i spora część mieszkańców codziennie dojeżdża do pracy do Czech, wielu ich także pracuje w Austrii i Niemczech. Do tej pory, jak piszą autorzy petycji, liczba wykonanych testów wśród blisko 160 tys. mieszkańców wyniosła około 23 (treść całej petycji publikujemy niżej). Petycja ma zwrócić uwagę na obawy, które odczuwa spora część mieszkańców powiatu kłodzkiego i ma zostać wysłana do premiera, zwracając jego uwagę na problemy przygranicznego powiatu. Petycję można podpisać online TUTAJ.

Treść petycji:

Pan Mateusz Morawiecki,
Premier RP
My, mieszkańcy Powiatu Kłodzkiego, pełni obaw o bezpieczeństwo obywateli i w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie naszych dzieci, rodziców, sąsiadów zwracamy się z prośbą o umożliwienie szerszego dostępu do wykonywania testów na zakażenie koronawirusem. Na terenie powiatu kłodzkiego, zamieszkanego przez blisko 160 tys. mieszkańców do dnia 22.03,2020 r. wykonano zaledwie 23 testy, a to oznacza, że testami nie został objęty nawet promil mieszkańców. Powiat kłodzki jest obszarem transgranicznym, zamieszkanym przez ludzi pracujących na terenie Czech, Austrii, Niemiec codziennie przemieszczających się z miejsca zamieszkania do miejsca pracy, w obliczu pandemii powracających w ostatnich dniach z miejsca czasowego pobytu za granicami RP oraz często wyjeżdżającymi turystycznie w obszar Alp (Austria, Włochy).
W wyniku tych okoliczności narażeni jesteśmy na wyjątkowo duże ryzyko zarażenia się koronawirusem. Mimo dużego zdyscyplinowania mieszkańców, dość powszechnego pozostawania w dobrowolnej domowej kwarantannie niezbędna jest świadomość ewentualnego zarażenia i podjęcie radykalnych działań oraz zachowań ograniczających dalsze zarażenia.
Nie oczekujemy dostępu do przeprowadzenia testów wobec wszystkich mieszkańców, ale tych najbardziej narażonych pracowników służby zdrowia oraz osób objętych kwarantanną.

5 KOMENTARZE

  1. Wzorem postępowania jest nasz kreowany Bohater Narodowy – Mąż Opatrznościowy (jak zauważył Marek) Prezydent, nadPremier i Główny Inspektor Sanitarny w jednym, Jego Ekscelencja Andrew Du*a! Wstyd i Hańba!!!

  2. Petycja do Pana burmistrza Kłodzka: PROSIMY trzymać właściwy odstęp w miejscach publicznych, nie spotykać się w dużych grupach , a tym bardziej podawać dłonie w geście przywitania – CO NIESTETy PAN CZYNI ( utrwalono to na zdjęciach). Zamiast dawać dobry przykład w zaistniałej trudnej sytuacji stał się Pan WZOREM NIEODPOWIEDZIALNOŚCI.

  3. Czy nieRząd PiS może zakupić więcej testów? Już podobno 2 miesiące temu był przygotowany na koronawirusa! Chyba, że był przygotowany tylko na urodziny redemptorysty? Wpuścił koronawirusa do Polski a teraz zgrywają bohaterów narodowych i mężów opatrznościowych…

  4. Testów nie robi się zmarłym, bo brakuje ich dla żywych… Karty zgonów wypisuje się na podstawie wywiadów a nie badań! Nigdy nie dowiemy się ile faktycznie zmarło na koronawirusa…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis