Powiat rozdzielił pieniądze na kulturę w 2020 roku

0

Zarząd powiatu kłodzkiego podjął decyzje o podziale środków na dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu kultury zgłoszonych w dwóch konkursach. Łączna pula pieniędzy przeznaczonych na dofinansowanie wyniosła 107 tys. zł

W pierwszym z konkursów, skierowanym do organizacji pozarządowych, zgłoszono 24 przedsięwzięcia kulturalne planowane do realizacji na terenie powiatu kłodzkiego w 2020 roku – 14 z nich zostanie dofinansowane z pieniędzy powiatowych. Wśród wydarzeń i imprez, które otrzymają dotację znalazły się: X Festiwal im. Włodzimerza Wysockiego – Wołodia pod Szczelińcem, Czterdziesta Dziewiąta Karczma Piwna Gwarków Noworudzkich, 25. Festiwal Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju, XXV Festiwal Przyśpiewek Wiejskich podczas XXVI Wielkiej Fety Agroturystycznej w Szczytnej, Lądeckie Opowieści Wigilijne, 22. Międzynarodowy Festiwal Tańca im. Olgi Sawickiej w Lądku-Zdroju, 6. Polsko-Czeskie Spotkania Teatrów Lalkowych Humpty-Dumpty w Lądku-Zdroju, Rok 2020 – Rok Reimanna realizowany przez Towarzystwo Miłośników Krosnowic, XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Ignaza Reimanna w Wambierzycach, IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Ziemi Kłodzkiej, Obchody 75-lecia Hufca ZHP im. Sudeckiej Brygady WOP w Kłodzku, 10. Jubileuszowy Przegląd Chórów „Kłodzkie Śpiewanie Majowe”, 75. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju oraz prowadzenie przez Dolnośląski Związek Pszczelarzy we Wrocławiu działań kulturalno-propagandowych w centrum edukacji regionalnej sztuki pszczelarskiej. Na dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez NGO-sy powiat przeznaczył 87 tys. zł.

Drugi z konkursów skierowany był do państwowych i samorządowych instytucji kultury oraz szkół muzycznych – zgłoszono w nim 9 przedsięwzięć. Finansowego wsparcia od powiatu doczekają się: Inauguracja 26. Festiwalu Teatralnego „Zderzenie” pamięci Mariana Półtoranosa w Kłodzku, 24. Lato Filmowe w Hrabstwie Kłodzkim realizowane w Polanicy-Zdroju, XX edycja „Święta Papieru” w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, XXI Festiwal Piosenki Młodzieżowej „Szczytniańska Jesień”, Noc Świętojańska w Skansenie w Pstrążnej, Festiwal „Rockowa Kudowa”, XII Lądeckie Ludowe Zdroje – festiwal tańca śpiewu i rękodzieła ludowego w Lądku-Zdroju oraz realizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej przedsięwzięcie pod nazwą „Okolica w literę ujęta”. Pula środków przewidzianych na dotacje w tym konkursie wyniosła 20 tys. zł.

red. [fot. Radosław Pietraga]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis