Policja udostępniła film z momentu wypadku trzech TIR-ów w Bardzie

0

Wracamy do wypadku, który miał miejsce w poniedziałek 5 sierpnia br. ok. godz. 16. 30 na DK-8 w Bardzie. Doszło wówczas do zderzenia się trzech TIR-ów, a krajowa ósemka zablokowana była przez kilka godzin. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu opublikowała film, na którym widać moment wypadku. Ku przestrodze, bo jak jak często to się zdarza, zawinił tutaj człowiek.

Jak widać na filmie, kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą omijał w miejscu niedozwolonym inny samochód ciężarowy. Mężczyzna kierując się w stronę Kłodzka przejechał podwójną linię ciągłą tuż przed łukiem drogi. W tej samej chwili z przeciwnej strony jechał inny ciągnik siodłowy z cysterną. Kierujący Renault – obywatel Czech próbował hamować, lecz auto auto wpadło w poślizg i doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Dodatkowo za Volvo jechał jeszcze kolejny samochód ciężarowy Volvo, który również uderzył w stojące na drodze tiry. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Droga krajowa numer 8 była zablokowana przez kilka godzin , co w dużym stopniu utrudniało podróż między Kłodzkiem, a Ząbkowicami Śląskimi. A przypomnijmy, że w ten feralny poniedziałek doszło do także do kolizji na DK-8 w Boguszynie (pisaliśmy o tym tutaj: Dachowanie w Boguszynie).

Kierowcy Volvo 56-letniemu mieszkańcowi powiatu chodzieskiego jako sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy, a do sądu został skierowany wniosek o jego ukaranie. Trzeci z kierowców – również mieszkaniec powiatu chodzieskiego za niezachowanie ostrożności został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Zderzenie trzech tirów na DK 8 – kierowca jednego z nich stracił prawo jazdy. Policjanci apelują o rozwagę

Zderzenie trzech tirów na DK 8 – kierowca jednego z nich stracił prawo jazdy. Policjanci apelują o rozwagęPolicjanci z Ząbkowic Śląskich apelują do kierowców o rozwagę na drodze. Jak niebezpieczne może być omijanie innego pojazdu przekonali się kierowcy w Bardzie. Doszło tam do zderzenia 3 samochodów ciężarowych, co spowodowało zablokowanie drogi na kilka godzin. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Bądźmy ostrożni na drodze i stosujmy się do przepisów ruchu drogowego.Do zdarzenia doszło 5 sierpnia 2019 roku ok. 16.30 w Bardzie. Kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą omijał inny samochód ciężarowy w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna kierując się w stronę Kłodzka przejechał podwójną linię ciągłą tuż przed łukiem drogi. W tej samej chwili z przeciwnej strony jechał inny ciągnik siodłowy z cysterną. Kierujący Renault – obywatel Czech próbował hamować, lecz w pewnym momencie auto wpadło w poślizg. Doszło do zderzenia dwóch samochodów.Dodatkowo za Volvo jechał jeszcze kolejny samochód ciężarowy Volvo, który również uderzył w stojące na drodze tiry. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.Droga krajowa numer 8 była zablokowana przez kilka godzin, co w dużym stopniu utrudniało podróż między Kłodzkiem, a Ząbkowicami Śląskimi. Kierowcy Volvo 56-letniemu mieszkańcowi powiatu chodzieskiego jako sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy.Według policjantów kierowca zawodowy nie może popełniać tak rażących wykroczeń i dlatego do sądu został skierowany wniosek o jego ukaranie. Sąd może w takim przypadku orzec zakaz kierowania pojazdami nawet do 10 lat. Trzeci z kierowców – również mieszkaniec powiatu chodzieskiego za niezachowanie ostrożności został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.Policjanci ponownie apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W tym przypadku niewiele brakowało, aby doszło do tragedii…Film przesłany przez kierowcę – ku przestrodze.

Opublikowany przez Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu Środa, 7 sierpnia 2019

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis