Piwowarzy w Twierdzy Kłodzkiej, czyli October Festung

0

5 października br. w Twierdzy Kłodzko odbyła się trzecia już edycja October Festung. Niestety, deszczowa i zimna aura nie zachęcała do uczestnictwa w tej ciekawej imprezie, jednak sam Konsumencki Konkurs Piw Domowych zgromadził około 100 osób.

Tegorocznym tematem Konsumenckiego Konkursu Piw Domowych Oktoberfestung 2019, jak mówi jeden z pomysłodawców Hubert Krech, był belgian pale ale. Formuła konkursu stworzona przez załogę Twierdzy Kłodzko obejmowała w tym roku m.in. bieg Biermana, siedmiobój piwny oraz koncert Paprika Korps i Cyrk Deriglasoff.

W samym konkursie brało udział 8 z 10 zadeklarowanych uczestników. Najdalsza ekipa o wdzięcznej nazwie Panzerkeller przybyła do Twierdzy Kłodzko z Legnicy, ale sam konkurs został zdominowany przez mieszkańców ziemi kłodzkiej. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Śliwka z Ołdrzychowic Kłodzkich, drugie Paweł Ursaki z Kłodzka, a trzecie Piotr Adamonis, również z Kłodzka. Zwycięską recepturę piwa będzie można niedługo wypróbować, bowiem zwycięskie piwo jest potem warzone i sprzedawane jako Piwo z Twierdzy Kłodzko.

Organizatorzy zadbali także o kulinarną część konkursu, a i sami piwowarzy serwowali zakąski w towarzystwie uwarzonych przez siebie napojów, jak legnicka ekipa Panzerkeller, czy pochodzący z Krosnowic Stefan Buczek serwujący znakomite dipy na bazie ostrych papryk typu habanero.

Imprezę zakończył koncert zaproszonych na Oktoberfestung 2019 Paprika Korps oraz Cyrk Deriglasoff.

ms

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis