Piotr Hercog i jego książka „Ultrabiografia”. Spotkanie z autorem w Kłodzku

0

W przyszłym tygodniu, 28 listopada br. o godz. 17.00 w Auli Arnoszta z Pardubic w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Kłodzku odbędzie się spotkanie a Piotrem Hercogiem. Będzie promował swoją książkę pt. „Ultrabiografia”.

Piotra Hercoga, mieszkającego od kilku lat w Kudowie Zdroju, przedstawiać nie trzeba. Ultramaratończyk, alpinista, instruktor wspinaczki górskiej, ratownik, organizator największej górskiej imprezy biegowej w Polsce w Lądku Zdroju. Człowiek, który wyzwań się nie boi i mierzy się z nimi w mistrzowskim stylu. Przyzwyczaił nas do tego, że za co się nie weźmie to zrobi to najlepiej jak potrafi. W sierpniu tego roku wraz z alpinistą Piotrem Pustelnikiem spędził 12 dni na lodowcu zdobywając szczyt Newtontoppen (12 dni na lodowcu i zdobyty szczyt. Piotr Hercog ukończył kolejne wyzwanie!). W czerwcu tego roku, w tropikalnym kolumbijskim klimacie wziął udział w „piekielnym” biegu Chicamocha Canyon Race i dobiegł na metę jako drugi pokonując 160 kilometrów w 26 godzin (Piotr Hercog od 21 godzin na trasie morderczego biegu w Kolumbii! i Piotr Hercog ukończył piekielny maraton!). W 2018 roku wygrał jeden z najtrudniejszych biegów trailowych świata, Moab 240 Endurance Run w którym pokonał 380 kilometrów z czasem 60 godzin 23 minut i finiszował ze znaczącą przewagą nad rywalami. W 2017 roku wziął udział w maratonie na Mount Evereście, gdzie był najlepszy wśród cudzoziemców, a w 2016 roku wygrał zawody Baikal Ice Marathon, w których pobiegł przy temperaturze -20 stopni Celcjusza po krze największego jeziora na świecie.

Właśnie nakładem wydawnictwa SQN ukazała się książka Piotra Hercoga pt. „Ultrabiografia”, która jest historią o poświęceniu, dążeniu do celu i realizowania marzeń. – Jest nie do zatrzymania. I nigdy nie odpuszcza. Nieważne, czy chodziło o bójkę w częstochowskim Bronksie, czy o dotarcie do mety tysiąckilometrowego ekstremalnego rajdu przygodowego w Szwecji. W ostatnich latach po wygraniu maratonów i biegów ultra po zamarzniętym Bajkale, w pejzażach Patagonii, na szczytach Kilimandżaro i Mount Evereście o biegaczu górskim z Częstochowy/Kudowy zrobiło się o nim głośno – czytamy w recenzji przygotowanej przez wydawnictwo. Warto więc przyjść na spotkanie z Piotrem Hercogiem w Kłodzku 28 listopada (wcześniej, 25 listopada odbędzie się także spotkanie w Kudowie Zdroju) – człowiekiem z pasją, charyzmą, który, jak się wydaje, nie zna słowa „niemożliwe”.

Książkę można kupić m.in. w salonach „Empik”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis