7.4 C
Kłodzko
środa, 31 maja 2023
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pijany nieprzytomny leżał na schodach. Strażnicy miejscy z Kłodzka prawdopodobnie uratowali mu życie

Niezwykłą czujnością wykazali się strażnicy miejscy z Kłodzka. W czwartek 23 marca br. podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn spożywających alkohol, z czego jeden z nich potrzebował pomocy. Mężczyzna był nieprzytomny, dlatego funkcjonariusze od razu przystąpili do udzielenia mu pierwszej pomocy oraz wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Po przyjeździe karetki przekazali nietrzeźwego mężczyznę ratownikom, którzy zdecydowali o przetransportowaniu go do szpitala w Polanicy Zdroju.

(Źródło: Straż Miejska w Kłodzku)

WAŻNE TEMATY

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona przez prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona została przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi. Burmistrz, wraz z innymi samorządowcami, medal odebrała...

Strefa Aktywności powstanie w Dusznikach-Zdroju. Gmina podpisała umowę z wykonawcą

W Urzędzie Miejskim w Dusznikach-Zdroju została podpisana umowa na budowę Strefy Aktywności na terenie miasta. Koszt inwestycji wyniesie ponad 7 mln złotych.

Kłodzko: miasto ostrzega przed osuwiskiem brzegu rzeki a Wody Polskie szukają pieniędzy

Coraz bardziej osuwa się brzeg Nysy Kłodzkiej pomiędzy Kłodzkiem a Krosnowicami, na popularnej ścieżce spacerowej, tuż za ścieżką rowerową (tzw. ścieżka za...

Samorząd powiatu kłodzkiego dofinansuje in vitro

Powiat kłodzki dofinansuje leczenie niepłodności metodą in vitro. Dofinansowanie przewidziane jest dla mieszkańców powiatu, a program ruszy 1 sierpnia 2023 r.

Oldboje powalczą w Polanicy-Zdroju na Mistrzostwach Polski w Piłkę Nożną

W najbliższy weekend, od 2 do 4 czerwca br. w Polanicy-Zdroju odbędą się XI Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej 50+. W...

Powiat kłodzki promował się we wrocławskim Decathlonie

Promocyjne stoisko w sklepie Decathlon na Bielanach Wrocławskich wystawił powiat kłodzki. Prezentowana na nim była oferta turystyczna ziemi kłodzkiej.

Dycha z Mamą. Nietypowa impreza biegowa na Górze Iglicznej

Nietypowa impreza biegowa odbyła się w niedzielę, 28 maja br. na Górze Iglicznej i w jej okolicach. Wokół Sanktuarium Maria Śnieżna biegały między...

Duszniki-Zdrój. Nietrzeźwy nastolatek jeździł samochodem rodziców

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali w Dusznikach-Zdroju 16-latka, który prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Chłopiec odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Zdrowy styl życia królował na Festiwalu „Na Zdrowie!” w Polanicy-Zdroju

Zdrowa rywalizacja, zdrowe porady, zdrowa żywność i zdrowy styl życia królowały w sobotę, 27 maja br. w Polanicy-Zdroju podczas drugiej edycji Festiwalu „Na Zdrowie!”.

Pędził autem 116 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy

W niedzielę, 28 maja br. podczas nadzorowania ruchu na drogach powiatu kłodzkiego nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem podczas realizacji zadań na drodze krajowej...

The Partisan. W Siennej ekipa filmowa opowiedziała o realizacji filmu o Krystynie Skarbek

W sobotę, 27 maja br., w Siennej na Czarnej Górze została zorganizowana konferencja prasowa związana z realizacją filmu „The Partisan” o...

5 tytułów Mistrzów Dolnego Śląska i 10 medali dla zawodników HS Team Kłodzko!

Kolejne wspaniałe występy młodych pływaków z HS Team Kłodzko. Na Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska łącznie wywalczyli 10 medali, w tym...

Tomasz Duszyński oprowadził po Kłodzku śladem swoich powieści z cyklu „Glatz”

Dni Kłodzka to nie tylko koncerty na stadionie, ale także wydarzenia towarzyszące. Wśród nich w tym roku był spacer po Kłodzku...

9 KOMENTARZE

 1. Widoczne miejsce to rewelacja. W pobliżu jest sklep z dyktami w oknach wystawowych , nieco dalej postawione byle co na zabytkowych łukach , za nimi tak zwane „apartamenty” – na zewnątrz wyglądające na bezładne , przypadkowe przybudówki. Przypominają gospodarcze szopy i komórki – zaplecze gospodarstwa rolnego na zapyziałej wsi, a nie centrum turystycznego miasta.

  • Na sklepie dykta, obok koleś leży nasmarowany po dykcie – czyli się wszystko komponuje.

   Jako postscriptum powinien być jeszcze obrazek jak podczas czynności ratownik medyczny wchodzi centralnie butem na minę pozostawioną przez jakiegoś pieska, po czym zakłada na buty ochraniacze żeby nie śmierdziało w karetce. Wtedy napisy końcowe i kurtyna.

 2. A ludzie „kultury” nadal parkują bez kultury. Parkują na chodniku przed budynkiem koku. Tabliczka (pracownik kok) za szybą nie uprawnia tych kierowców na jazdę po chodniku. SM do dzieła liczymy na foto relacje z tej akcji.

 3. Kiedy odwiedzają mnie co rok znajomi z Krakowa , Nysy i Gdańska w dalszym ciągu muszę się rumienić . Nie znajduję słów wytłumaczenia na to co widzą i negatywnie komentują. Wstyd mi tylko pozostaje.

 4. TAKIE OBRAZKI W CENTRUM KŁODZKA – w SĄSIEDZTWIE gotyckiego mostu św.JANA , który jest jednym z najbardziej znanych i odwiedzanych obiektów naszego miasta. NIESTETY to miejsce i cała starówka zamiast być schludne , reprezentacyjne i pozostawiać miłe wspomnienia , jest tego zaprzeczeniem. BRUD , NIECHLUJSTWO , MENELSTWO , PIJAŃSTWO – Bangladesz w sercu EUROPEJSKIEGO miasta. Takie obrazki w pamięci turystów pozostają i one oddają NIEUDOLNOŚĆ tych , którzy w kłodzkim RATUSZU zasiadają i za te widoki odpowiadają. Niestety w ten sposób Kłodzko zamiast przyciągać i pozostawiać miłe wspomnienia – ODPYCHA !!!

   • Z komentarza Lutka wynika , że niechlujstwo go nie rusza bo też tam spożywa napoje procentowe w które zaopatruje się po sąsiedzku – pod filarami.

 5. A co na to to Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Uzależnień Alkoholowych??? Jakoś nie widać efektów pracy! Raczej coraz więcej pijanych i uzależnionych w Kłodzku…

Comments are closed.