Pierwszy październikowy weekend – gdzie się wybrać?

0

W pierwszy weekend października na Ziemi Kłodzkiej nie zabraknie różnorodnych imprez – podpowiadamy, gdzie się wybrać.

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu kłodzkiego odbywać się będzie 53. Rajd Dolnośląski – Hotel Zieleniec. Start rajdu zaplanowany jest na godz. 16.30 na rynku w Dusznikach-Zdroju, a finałowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski to 19 odcinków specjalnych – w tym także odcinki nocne. Zakończenie rajdu i ceremonia dekoracji – również w Dusznikach-Zdroju – odbędzie się w niedzielę, 6 października br. o godz. 14.30.

Piątek, 4 października br. to także dzień koncertów. W polanickim Teatrze Zdrojowym o godz. 19.00 rozpocznie się koncert pt. „Moje serce zostało we Lwowie”, na którym usłyszeć będzie można piosenki artystów z armii Andersa. Pół godziny później w Tatrze Zdrojowym w Kudowie-Zdroju wystąpi Renata Przemyk z projektem Akustic Trio, a o tej samej porze w bystrzyckim kościele pw. św. Michała Archanioła odbędzie się pierwszy koncert z cyklu V Bystrzycka Złota Jesień z Muzyką Organową.

Z kolei w Nowej Rudzie od piątku do soboty odbywać się będą XIV Dni Kultury Japońskiej – tym razem pod hasłem „Tokio – miasto przewidywalnego chaosu”. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych do Miejskiego Ośrodka Kultury.

Kolejna cykliczna impreza odbywać się będzie także w Tłumaczowie i Wambierzycach. Będą to 6. Sudeckie Dni Muzyki Chóralnej, w ramach których odbędą się dwa koncerty – w sobotę, 5 października o godz. 16.00 w kościele filialnym św. Piotra i Pawła w Tłumaczowie, a w niedzielę, 6 października o godz. 11.00 – w Sanktuarium Matki Bożej w Wambierzycach.

W sobotę nie zabraknie imprez wielogodzinnych. W Twierdzy Kłodzko od godz. 12.00 trwać będzie Oktober Festung czyli forteczne przywitanie jesieni, a polanicki Park Zdrojowy od godz. 14.00 opanuje impreza pt. „Grzybów Zdrój”. Również od godz. 14.00 w Skansenie w Pstrążnej odbywać się będzie „Babie Lato, czyli jesienią w zagrodzie”. Wcześniej – bo o godz. 10.00 odwiedzić można Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie odbędzie się XI Ogólnopolska Giełda Filumenistyczna.

W sobotnie popołudnie znajdzie się również coś dla fanów sportu. O godz. 17.00 w kłodzkiej hali sportowej odbędzie się spotkanie inaugurujące sezon I ligi koszykówki w Kłodzku, w którym zmierzą się Zetkama Doral Nysa Kłodzko i Elektrobud Investment ZB Pruszków.

Sobotni wieczór to z kolei dwie imprezy nocne – Miejska Biblioteka Publiczna w Kudowie-Zdroju zaprasza od godz. 18.30 na Noc Bibliotek, natomiast w Bystrzycy Kłodzkiej o godz. 18.00 rozpocznie się Nocny Bieg z Duchem organizowany w ramach Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej.

Niedziela, 6 października br., oprócz zmagań na trasach Rajdu Dolnośląskiego, przyniesie także inną gratkę dla miłośników motoryzacji – w Bystrzycy Kłodzkiej odbędzie się Jubileuszowe Zakończenie Sezonu Kłodzkiego Ruchu Klasyków. Początek o godz. 12.00.

Więcej informacji o weekendowych (i nie tylko) imprezach znaleźć można tutaj.

tz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis