Piece gazowe zamiast kopciuchów. Bystrzyca Kłodzka i PGNiG podpisały porozumienie

0

12 lutego br. burmistrz Renata Surma podpisała porozumienie z dyrektorem biura sieci sprzedaży PGNiG sp. z.o.o. Jerzym Perliceuszem w sprawie współpracy na rzecz poprawy jakości powietrza w bystrzyckiej gminie, poprzez eliminację palenisk opalanym paliwem stałym.

Spółka gazowa zobowiązała się do dostaw gazu do nowych odbiorców zmieniających paleniska na potrzeby zasilania kuchni, instalacji c.o. pod warunkiem przyłączenia instalacji do sieci dystrybucyjnej. Gmina z kolei ma przeprowadzić inwentaryzację nieruchomości na jej terenie i tam, gdzie funkcjonują paleniska opalane paliwem stałym poprzez działania informacyjne i edukacyjne ma zachęcać mieszkańców do zmiany tzw. „kopciuchów” na piece zasilane paliwem gazowym.

Porozumienie obejmuje także udzielanie formalnego i merytorycznego wsparcia na etapie projektowania i realizacji inwestycji polegających na wymianie „kopciuchów” na piece gazowe. Gmina ma także w planach wprowadzenie programu udzielania dotacji celowych na dokonanie zmiany wykorzystywanego dotychczas sposobu ogrzewania na inne, powodujące zmniejszenie emisji pyłów do atmosfery, w tym na paliwo gazowe.

(red.)

Źródło: UMiG Bystrzyca Kłodzka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis