Piast Nowa Ruda przegrał debiutancki mecz w Polskiej Lidze Statków

0

W sobotę, 21 marca br., noworudzka drużyna zadebiutowała w Polskiej Lidze Statków. Niestety, zacięty mecz w statki z NKS Startem Namysłów zakończył się porażką 3:6.

W relacjonowanym na twitterowym koncie Piasta meczu, który trwał ponad 2 godziny, nie zabrakło emocjonujących momentów. W relacji na żywo przeczytać można między innymi jak „Świerczyński wyprowadza swój klub na prowadzenie! Dwumasztowiec zatopiony, trzymasztowiec trafiony. Szybka kontra B1 oraz C6.”, a także, że „Łukasz nie myli się nawet o centymetr! Trzymasztowiec jak i dwumasztowiec trafiony… Trzeba atakować szybko i skutecznie E5 oraz F5!”.

Polska Liga Statków to ciekawy pomysł klubów sportowych na akcję #zostańwdomu. W aktualnej sytuacji, kiedy nie odbywają się rozgrywki sportowe, mecze w statki pomiędzy drużynami piłkarskimi mogą przynieść chociaż trochę sportowych emocji, których nie brakuje zazwyczaj podczas spotkań na murawie.

Planowane są kolejne spotkania Piasta, m.in. z Bielawianką Bielawa, Śląskiem Wrocław czy Miedzią Legnica. Informacje o meczach oraz relacje śledzić można na proiflu noworudzkiej drużyny na Twitterze.

Piastowi życzymy oczywiście samych wygranych!

red. (fot. twitter.com/piastnowaruda)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis