Parkingowiec, przedszkole, hala sportowa ? co powinno powstać w Kłodzku w ramach programu Morawieckiego?

2

Miasto Kłodzko chce złożyć wniosek do tzw. programu Morawieckiego ?Rozwój Lokalny?. Skierowany jest on do małych i średnich miast zagrożonych wykluczeniem. Kłodzko znajduje się na słynnej już liście 255 miast w Polsce z najtrudniejszą sytuacją społeczno-gospodarczą.

Wnioski do programu ?Rozwój lokalny? realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju można składać do 22 lipca. Całkowity budżet programu to 117,6 mln euro. W szczególności dofinansowane zostaną duże, kompleksowe projekty w obszarach: środowisko (m.in. poprawa jakości powietrza poprzez ograniczenie emisji szkodliwych pyłów, niskoemisyjny transport publiczny), społecznym (m.in. mieszkania, ograniczenie odpływu ludzi z miast, redukcja bezrobocia), gospodarczym (tj. wspieranie przedsiębiorczości, i lokalnej gospodarki).

Do złożenia wniosku w programie szykuje się miasto Kłodzko, które obok Nowej Rudy, zostało wysoko sklasyfikowane na liście 255 miast w Polsce gdzie występują niekorzystne trendy społeczno-gospodarcze i które bez specjalnej pomocy mogą sobie nie poradzić z negatywnymi trendami gospodarczymi i społecznymi.

Wśród najczęściej wymienianych pomysłów, na co miasto chciałoby zdobyć pieniądze w ramach programu są: duży parking w centrum miasta, przedszkole na osiedlu Kruczkowskiego oraz duża hala sportowa w okolicach galerii. Mogą pojawić się też inne projekty, ale wszystko zależy od tego, co powiedzą mieszkańcy. Właśnie ruszyła internetowa ankieta, skierowana do mieszkańców Kłodzka, w której mają ocenić stan miasta, dostępność do usług i wskazać największe problemy. Zachęcamy do wypełnienia i podzielenia się swoimi opiniami, które pomogą w wyborze najlepszego projektu.

Ankieta dostępna jest: https://klodzkoeog.webankieta.pl i dostępna będzie do 20 czerwca br.

2 KOMENTARZE

  1. Wybudować nowy Ośrodek Kultury na osiedlu Kruczkowskiego. Największe miasto powiatowe. A ma mały Ośrodek Kultury. A jak by było na osiedlu to miałoby większe możliwości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis