Okradł sklep, popchnął ochroniarza i zaczął uciekać. Był pijany

0

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą w sklepie na terenie gminy Radków. Napastnik użył siły fizycznej wobec ochroniarza, który chciał powstrzymać złodzieja. 27-latek usłyszał już zarzuty przestępstwa. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie odebrali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie gminy. Jak wynika z ustaleń, 27-letni mężczyzna, gdy wydawało mu się, że nikt go nie widzi, zabrał z półki sklepowej dwa opakowania perfum oraz czekoladę, a następnie chciał opuścić pawilon. Na drodze stanął mu pracownik ochrony, który chciał powstrzymać złodzieja. Podejrzany chcąc zbiec z łupem, zaczął szarpać się z pracownikiem ochrony i odpychać go, a następnie wybiegł ze sklepu.

Policjanci, którzy zostali powiadomieni o zdarzeniu natychmiast przyjechali na miejsce. W wyniku pościgu za sprawcą kradzieży, już po kilku minutach zatrzymali 27-latka, który przyznał się do przestępstwa. Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie. Okazało się,że mężczyzna był nietrzeźwy i miał 1,4 promila alkoholu. Odzyskany towar został zwrócony do sklepu. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego w prokuraturze usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Wioletta Martuszewska/KPP w Kłodzku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis