Oddział Wewnętrzny w szpitalu w Nowej Rudzie będzie ponownie zawieszony?

0

Jak informuje dzisiejszy tygodnik „Noworudzianin”, wszystko wskazuje na to, że działalność Oddziału Wewnętrznego w szpitalu w Nowej Rudzie zostanie znowu zawieszona. Nie udało się pozyskać żadnego nowego lekarza, a ordynator oddziału nie daje już rady sam.

O problemach w noworudzkim szpitalu dyskutowano na ostatnim posiedzeniu Komisji Zdrowia, i Ekologii Rady Miejskiej w Nowej Rudzie, 8 stycznia br., w którym oprócz radnych uczestniczyli także dyrektor SP ZOZ Jadwiga Radziejewska, ordynator dr Tadeusz Stępkowski i burmistrz Tomasz Kiliński. O tym, że powiatowy szpital boryka się z dużymi problemami kadrowymi – zarówno wśród lekarzy, jak i pielęgniarek – wiadomo już nie od dawna. Młodzi ludzie nie chcą pracować na prowincji, wybierają duże miasta, chociaż, jak zapewnia J. Radziejewska, szpital proponuje naprawdę dobre warunki płacowe, a w Nowej Rudzie dodatkowo mieszkanie. Niestety, poszukiwania chętnych do pracy nie przynoszą skutku. Noworudzki oddział już od dłuższego czasu zabezpiecza jeden lekarz – ordynator Tadeusz Stępkowski – który sam nie daje rady. Dla przykładu, w grudniu ubiegłego roku pod jego opieką było 92 pacjentów, a powinno być ok. 66 osób. I, jak się okazuje, jest to problem szerszy, z którym powiatowe szpitale same sobie nie poradzą bez systemowych rozwiązań.

Wszystko więc wskazuje na to, że Oddział Wewnętrzny w Nowej Rudzie ponownie zawiesi swoją działalność do czasu znalezienia chętnych do pracy nowych lekarzy. Na początek oddział nie będzie działał przez trzy miesiące, ale ten czas może przedłużyć się o następne trzy. Nie jest wykluczone, że oznaczać to będzie tak naprawdę jego likwidację, bo z problemami kadrowymi boryka się także Oddział Wewnętrzny w Kłodzku, w którym ostatnio z pracy zrezygnował ordynator. Żeby w ogóle utrzymać chociaż jeden oddział wewnętrzny w szpitalu powiatowym, pomysłem dyrekcji jest stworzenie jednego, silnego Oddziału Wewnętrznego w Kłodzku, na czele którego stanąłby właśnie ordynator dr. Tadeusz Stępkowski.

Noworudzki oddział zostanie zawieszony najprawdopodobniej za kilkanaście dni, kiedy opuszczą go ostatni leczeni pacjenci. Więcej informacji w tygodniku „Noworudzianin” nr 410, 10-16 stycznia 2020 r. (lub tutaj: Oddział Wewnętrzny będzie zawieszony).

O problemach Oddziału Wewnętrznego w Nowej Rudzie pisaliśmy także tutaj: Oddział wewnętrzny szpitala w Nowej Rudzie będzie zamknięty. Z powodu urlopu ordynatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis