Oddaj butelkę do sklepu za 0,35 zł. Coraz więcej sklepów w powiecie wchodzi w akcję producenta piwa

1

Już kilkadziesiąt sklepów z powiatu kłodzkiego dołączyło do akcji producenta piwa, Grupy Żywiec pn. „Wielka Zwrotka Ż”. W sklepach, które przystąpiły do programu, można oddać szklane butelki i otrzymać 0,35 zł za każdą.

Do sklepów, które przystąpiły do akcji możemy zwrócić butelki, w której ten znany producent sprzedaje swoje marki piwa i w zamian otrzymać 0,35 zł za każdą. Co ważne, przy zwrocie butelek do sklepu nie jest wymagany paragon, który potwierdza, że piwo zostało kupione właśnie w danym punkcie, nie ma też żadnego limitu ilości skupowanych szklanych opakowań. Istotne jest jednak, żeby sprawdzić, czy dana butelka jest zwrotna – taką informację możemy znaleźć na etykiecie, bądź na samej butelce (wytłoczony napis ŻGB).

Coraz więcej punktów handlowych w powiecie kłodzkim przystępuje do tej akcji, bo na skupie zarabia także sklep. Butelki są następnie odbierane i ponownie wykorzystywane przez producenta. Szacuje się, że szklaną butelkę można wykorzystać nawet 25 razy, tak więc akcja Grupy Żywiec ma wydźwięk proekologiczny i zmierzający do ograniczenia produkcji odpadów. Cieszy się też dużą popularnością kupujących, bo po działających wcale jeszcze nie tak dawno skupach butelek pozostało już tylko wspomnienie, a oddanie pustej butelki w sklepie często jest problemem.

Listę sklepów w powiecie kłodzkim, które dołączyły do akcji można znaleźć tutaj: Lista sklepów.

Warto przy tym pamiętać, że 0,35 zł jest ceną sugerowaną przez producenta – każdy sklep może mieć inną.

Fot.: Partnerem akcji jest – według listy producenta – m.in. kłodzki market „Dobosz”. W Kłodzku możesz oddać butelki jeszcze w 10 innych punktach. Przyjmują je też w Dusznikach, Polanicy, Kudowie, Bystrzycy Kłodzkiej, Międzylesiu, Trzebieszowicach, Lądku Zdroju, Stroniu Śląskim, Ścinawce, Radkowie, Ludwikowicach, Nowej Rudzie.

1 KOMENTARZ

  1. To jest bzdura i bardzo na reke producentom. Gdyby brali butelki bez paragonu to jeden spacer w lesie przy Lewinie z torba i zarobilbym 50 zl. 0.35 zl tez jest cena za ktora fachowo stwierdzili ze nie warto sie meczyc. W Oregon przestali sie piescic z producentami. Nie ma wyboru. Chcesz sprzedawac musisz ustawic punkt odkupu w bliskiej okolicy gdzie sprzedajesz. Musisz przyjmowac odpadki w torbach, nie pojedynczo. W Nachodzie w sklepie gdzie oddaja pojedynczo zawsze sa kolejki. Google bottledrop jesli chcecie widziec jak fachowcy to robia. Przecietna wyplata to 400 zl/rocznie/osobe od bottledrop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis