Nowe samochody dla naszych OSP

0

W czwartek, 23 maja br. wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wręczył promesy na zakup nowych samochodów dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Trzy jednostki z naszego powiatu wzbogacą się o nowe auta.

Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze trafią już na pewno do OSP w Bożkowie (dofinansowanie z budżetu państwa to 360 tys. zł, gmina dopłaci 400 tys. zł), OPS Kudowa Czermna (dofinansowanie z budżetu państwa 520 tys. zł, 200 tys. zł dopłaci gmina i 40 tys. zł – województwo), OSP w Lewinie Kłodzkim (560 tys. zł dofinansowania z budżetu państwa, a 200 tys. zł dopłaci gmina) oraz OSP w Złotym Stoku (560 tys. zł dofinansowania z budżetu państwa, a 200 tys. zł dopłaci gmina).

W sumie do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na Dolnym Śląsku trafi wsparcie w wysokości blisko 27 mln zł. Prawie 17 mln zł będzie pochodzić z budżetu państwa oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a ponad 10 mln zł to wsparcie samorządów.

Na zdjęciach: wójt gminy Nowa Ruda, Adrianna Mierzejewska (wyżej) i burmistrz Kudowy Zdroju, Aneta Potoczna odebrały z rak wojewody dolnośląskiego promesy na zakup nowych samochodów dla OSP.

Fot.: www.duw.pl i fb/Urząd Miasta w Kudowie Zdroju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis