Nowe drogowskazy i tablice informacyjne pojawiły się w Kłodzku

1

Od niedawna na terenie Kłodzka widoczne są nowe drogowskazy z nazwami ulic i strzałkami kierującymi do zabytków i instytucji. Pojawiły się także podświetlane gabloty z planem zabytkowego centrum miasta oraz tablice informacyjne z opisami zabytków.

Te informacyjne elementy to efekt realizacji projektu „Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko”. Na terenie miasta pojawi się finalnie 17 nowych tablic z opisami zabytków, 2 tablice z panelami informacyjno-kierunkowymi, 4 gabloty z planem starówki oraz 11 drogowskazów, dzięki którym turystom i przyjezdnym łatwiej będzie trafić do konkretnego obiektu lub miejsca. Teksty umieszczone na tablicach z opisami zabytków oraz na mapach w gablotach zredagowane są w czterech językach: polskim, czeskim, niemieckim oraz angielskim. Dodatkowo na nowych elementach informacyjnych umieszczone są tzw. kody QR, które po zeskanowaniu ich przy pomocy smartfona przenoszą użytkownika na konkretną stronę w internecie.

Drogowskazy, gabloty i tablice są estetyczne i czytelne, pomogą zatem w orientacji poruszającym się po Kłodzku osobom. Oby tylko nie padły łupem wandali.

tz [fot. J. Żabska]

1 KOMENTARZ

  1. A czy ktoś zwrócił uwagę jak aktualny jest plan Kłodzka? Nie widzę na nim np. ronda na placu W. Jagiełły. Czyżby kolejne pieniądze wyrzucone w błot? Chyba, ze wykonawca poprawi błąd w ramach gwarancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis