Nowe ceny biletów w Parku Narodowym Gór Stołowych

0

Od 21 stycznia br. w Parku Narodowym Gór Stołowych obowiązują nowe ceny biletów za udostępnianie Parku i korzystanie z zasobów przyrodniczych.

Bilet wstępu na trasę turystyczną Szczeliniec Wielki w sezonie 2020 kosztować będzie 12 zł (ulgowy – 6 zł), takie same ceny obowiązywać będą na trasie Błędne Skały. Do tej pory za wstęp na trasy trzeba było zapłacić 10 zł (ulgowy 5 zł). Bilety ulgowe przysługują uczniom i studentom, emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym oraz żołnierzom służby czynnej, a bezpłatnie korzystać mogą z zasobów Parku m.in. dzieci do 7 lat, posiadacze Kart Dużej Rodziny oraz mieszkańcy gmin leżących w obrębie Parku. Trasy turystyczne udostępniane są w sezonie letnim tj. od 1 maja do 31 października.

Opłata za jednorazowy wjazd na parking Błędne Skały autokaru wyniesie 70 zł (z 50 zł), motocykla – 20 zł (było 10 zł), a samochodu osobowego – 30 zł (było 20 zł), przy czym w przypadku samochodu osobowego przewożącego osoby niepełnosprawne opłata za wjazd na parking wyniesie 15 zł.

Sam wstęp na teren Parku Narodowego Gór Stołowych jest bezpłatny, opłaty pobierane są za korzystanie z tras turystycznych i parkingu, a także za realizację na terenie Parku nie związanych z turystyką przedsięwzięć, takich jak np. realizacja zdjęć filmowych, sesji fotograficznych czy organizacja imprez.

PNGS umożliwia również zakup biletów wstępu na Szczeliniec Wielki i Błędne Skały drogą elektroniczną poprzez stronę pngs.eparki.pl

Warto pamiętać, że na terenie Parku Narodowego należy stosować się do zasad korzystania z zasobów przyrodniczych, a także do komunikatów PNGS, które zamieszczane są na stronie pngs.com.pl

red. [fot. PNGS]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis