Niespokojny burzowy wieczór. Jak będzie dzisiaj?

0

Wczoraj wieczorem i w nocy nad powiatem kłodzkim przeszły burze, połączone z miejscami intensywnymi opadami i silnym wiatrem. Najwięcej problemów przysporzył właśnie porywisty wiatr, chociaż i w niektórych miejscach lokalnie intensywne ulewy stwarzały zagrożenie podtopieniami.

Wczoraj wieczorem i w nocy strażacy kilkanaście razy wyjeżdżali do powalonych przez wiatr drzew. Straż pożarna interweniowała m.in. w Nowej Morawie, Konradowie, Międzylesiu (dwie interwencje), Tłumaczowie, Nowej Rudzie (dwie interwencje), Podzamku, Ścinawce Dolnej, Wojborzy, Dzikowcu (dwie interwencje), Lądku- Zdroju (dwie interwencje), Niwie, Stroniu Śląskim, Jaszkowej Górnej, Krosnowicach i Kłodzku.

Jadąca do powalonych drzew straż pożarna wczoraj wieczorem była częstym widokiem na drogach. Na filmie strażacy jechali na interwencję w Podzamku. Film nadesłany przez naszego Czytelnika.
W Podzamku wiatr powalił na drogę krajową drzewo. Spowodowało to chwilowe utrudnienia w ruchu – obowiązywało wahadło.

W ciągu doby w Bielicach spadła rekordowa ilość deszczu ? 77 mm. Intensywnie popadało również w Boboszowie ? 44 mm, Zieleńcu ? 28 mm, Stroniu Śląskim 22 mm i Jodłowie 19 mm. Na szczęście poziom rzek nigdzie nie podniósł się do stanów alarmowych, a tym razem większym zagrożeniem były studzienki kanalizacyjne, które w pewnym momencie przestały przyjmować nadmiar wody. Tak był wczoraj wieczorem m.in. w Lądku Zdroju, gdzie przez nowo wyremontowaną ul. Kłodzką płynęła rzeka wody, a niedrożna studzienka na wysokości lądeckiego komisariatu policji (przed rondem) znowu wyrzucała fekalia na drogę (już drugi raz w ciągu ostatnich kilku tygodni).

Lądek Zdrój podczas wczorajszej wieczornej ulewy. Ulicami płynęła rzeka.
Kolejny raz studzienka naprzeciwko komisariatu policji w Lądku Zdroju wyrzucała podczas deszczu fekalia, które spływały w kierunku rynku. Mieszkańcy skarżą się na okropny smród.
Na ul. Kościuszki w Lądku Zdoju ciśnienie wysadziło studzienkę na ulicy.

Na szczęście tym razem obyło się bez strat w dobytku, nie odnotowano także incydentów związanych z zagrożeniem życia ludzi. W Stroniu Śląskim z powodu nawałnicy odwołano zaplanowany na wieczór występ gwiazdy wieczoru, zespołu SMPTUASTIC, który miał wystąpić w ramach obchodów dni Stronia Śląskiego w Parku Miejskim o godz. 21.00. Koncert przeniesiono na dzień dzisiejszy (niedzielę).

Dzisiaj ma być już spokojnie, IMGW nie wydał żadnych ostrzeżeń dla naszego powiatu. W dzień synoptycy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane i duże. Przed południem miejscami przelotne opady deszczu, rano lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz wiatr porywisty. Na jutro nie przewiduje się opadów, a temperatura maksymalna wyniesie 25°C.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis