Mieszkańcy Kudowy-Zdroju wybrali projekty w budżecie obywatelskim

0

Ponad 3200 głosów oddali mieszkańcy Kudowy-Zdroju na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na 2020 rok. W wyniku głosowania do realizacji wybranych zostało 5 projektów.

Spośród projektów dużych – o budżecie do 50 tys zł, do realizacji została wybrana rozbudowa placu zabaw „Pogodny Zakątek” w Słonem oraz plac zabaw „Aktywny maluch” zlokalizowany na terenie za budynkiem Przedszkola im. Kubusia Puchatka. Oba projekty zakładają m.in. wyposażenie placów w nowe urządzenia oraz montaż nowej nawierzchni.

Wśród projektów średnich, których koszt realizacji nie przekracza 20 tys zł, do realizacji wybrano dwa zadania – budowę ekologicznego parku sensorycznego przy Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słonem oraz doposażenie placu zabaw należącego do Żłobka im. Kubusia Puchatka.

Natomiast w części budżetu obywatelskiego przeznaczonej dla projektów, których koszt realizacji nie przekracza kwoty 10 tys zł, pod głosowanie został poddany tylko jeden zgłoszony projekt – remont chodnika przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu – i to właśnie zadanie będzie realizowane w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.

To już piąta edycja budżetu obywatelskiego w Kudowie-Zdroju. Jak widać po oddanej ilości głosów – cieszy się on coraz większą popularnością wśród mieszkańców.

red. [fot. ilustracyjne: pixabay.com]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis