Marek Krajewski w Kłodzku. Autor znanych kryminałów spotkał się z czytelnikami

0

W czwartek, 10 października br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku odbyło się spotkanie z Markiem Krajewskim, autorem znanych kryminałów tj. Śmierć w Breslau, Władca liczb, czy Mock.

Pomysł na pisanie kryminałów wywróżył mu Adolf Juzwenko, znany dyrektor Biblioteki Ossolineum we Wrocławiu, gdzie Marek Krajewski zajmował się katalogowaniem zbiorów. – Uwielbiam książki, jestem bibliofilem, mam skatalogowanych 3000 książek – podkreślił na spotkaniu z czytelnikami w bibliotece M. Krajewski. – Moja praca stoi na trzech filarach: pierwszy to wymyślanie powieści, drugi – pisanie powieści, trzeci filar to promowanie powieści i temu właśnie służą takie spotkania jak to w Kłodzku – mówił autor poczytnych kryminałów retro, ale jak podkreślił jest zdyscyplinowany i jest pedantem, pracuje zgodnie z minutnikiem 5.42 godziny i to właśnie dyscyplina i pedanteria pozwala mi pisać.

O swoich zainteresowaniach mówił, że przede wszystkim dużo czyta, ale nie tyle powieści, co książki historyczne i filozoficzne, jak na przykład biografię Leibnitza. Planuje też napisać książkę w oparciu o pisma Marka Aureliusza i rzymskich legionów operujących na północnych rubieżach imperium, a więc niedaleko miejsca w którym właśnie mieszkamy.

Spotkanie zakończyło się serią wielu pytań czytelników oraz możliwością kupienia książek autora i wpisu z dedykacją dla chętnych fanów pisarstwa Marka Krajewskiego.

ms

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis