Lądek-Zdrój przystąpi do Związku Miast Polskich

0

Podczas najbliższego posiedzenia Zarządu Związku Miast Polskich, które odbędzie się 13 grudnia br. w Radomiu, podjęta ma zostać uchwała o przyjęciu Lądka-Zdroju w poczet miast członkowskich ZMP.

Swój akces gmina Lądek-Zdrój zgłosiła obok Bolesławca, które to miasto chce powrócić do Związku po 8 latach nieobecności. Stosowna uchwała Rady Miejskiej Lądka-Zdroju została podjęta na wrześniowej sesji. Władze uzdrowiskowej gminy upatrują w członkostwie w Związku Miast Polskich szans na „zwiększenie funkcjonowania lokalnego samorządu, w tym na aktywne, bezpośrednie uczestnictwo w wielu przedsięwzięciach mających wpływ na rozwój i kształtowanie kierunków rozwoju poprzez prowadzone i inicjowane przez ZMP działania”.

Związek Miast Polskich to organizacja zrzeszająca ponad 300 miast w Polsce – w tym prawie wszystkie miasta wojewódzkie. Ludność miast członkowskich stanowi ponad 73% miejskiej ludności całego kraju. Organizacja ma na celu na celu wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz dążenie do gospodarczego i społeczno-kulturalnego rozwoju miast polskich. Z terenu województwa dolnośląskiego do ZMP należy 31 miast, w tym trzy (Międzylesie, Nowa Ruda i Stronie Śląskie) z terenu powiatu kłodzkiego.

red. [fot. Radosław Pietraga]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis