Trzy etiudy choreograficzne oraz spektakl w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Lądku-Zdroju zaprezentowane zostały w nietypowej scenerii zalewu w Starej Morawie. Lądecki Międzynarodowy Festiwal Tańca po raz drugi gościnnie w Stroniu Śląskim na Wodnej Scenie.
W niedzielę, 2 lipca br. na scenie zobaczyliśmy etiudę choreograficzną „Projektowanie człowieka” w wykonaniu tegorocznych absolwentek wydziału sztuk scenicznych w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi: Edyty Szachniewicz, Tality Jarzęckiej, Pauliny Jarzębowskiej, Karoliny Stępniak i Magdaleny Kowalewskiej. Choreografię przygotował Maciej „Sheva” Mołdoch.
Subtelnością na scenie zachwycili Miho Okamura i Dino Stakovic w etiudzie „Transmisja” w choreografii Bartłomieja Malarza, wzruszeń z kolei dostarczył spektakl „Łabędzie” Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu z udziałem osób niewidomych i słabowidzących, inspirowany najbardziej znanym spektakl baletowym – „Jeziorem łabędzim”.

Na zakończenie późnym wieczorem na scenie zobaczyliśmy etiudę „Epitaph” w wykonaniu Karoliny Urbaniak, Joshua Legge, Koki Tachibana i Giuseppe Stancanelli.Choregorafiędo tańca przygotował Joshua Legge. Otrzymała ona 3. miejsce w II edycji Konkursu Choreograficznego Stowarzyszenia Autorów ZAiKS z inicjatywy Sekcji Autorów Dzieł Choreograficznych.
Chociaż to kolejny już dzień festiwalu, dopiero w niedzielę został on oficjalnie otwarty przez gospodarzy, któzy patronują wydarzeniu: burmistrza Lądka-Zdroju Romana Kaczmarczyka i gospodarza zalewu w Starej Morawie burmistrza Stronia Śląskiego Dariusza Chromca oraz Karolinę Sierakowską, dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju i Jakuba Chilickiego – dyrektora Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim.
Przed nami kolejne dni festiwalowe. O tym, co i gdzie się będzie działo można przeczytać tutaj: Międzynarodowy Festiwal Tańca po raz 25 zagości w Lądku-Zdroju
jż