Kolejny koncert Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego w Lewinie

0

W niedzielę, 8 września br., w kościele św. Michała Archanioła w Lewinie Kłodzkim odbędzie się kolejny koncert w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego.

W lewińskim kościele wystąpią Piotr Lempa – bas oraz Maciej Zakrzewski – organy. Ciekawostką koncertu będzie transmisja z chóru na ekranie umieszczonym w nawie, stąd też możliwe będzie obserwowanie obu artystów w czasie występu, co w przypadku koncertów organowych nie jest zazwyczaj możliwe. Początek koncertu o godz. 20.00.

Piotr Lempa (bas) to wybitny śpiewak o ugruntowanej międzynarodowej pozycji. Absolwent The Royal Academy of Music w Londynie, Cardiff International Academy of Voice oraz Gdańskiej Akademii Muzycznej. Jako solista wystąpił na I roku studiów w Requiem W. A. Mozarta podczas festiwalu Tempus Paschale w Katedrze Lubelskiej. Na scenie operowej pojawił się po raz pierwszy na III roku studiów w Weselu Figara W. A. Mozarta w Operze Bałtyckiej. Od tej pory regularnie występuje na deskach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech. Koncertuje w kraju i za granicą (Anglia, Walia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, USA). Związany z Gdańska Akademią Muzyczną.

Maciej Zakrzewski to organista, kompozytor i improwizator. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Gdańsku. W latach 2012- 2015 był organistą mszy świętych radiowych transmitowanych na żywo z Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku. Jest członkiem zespołu kameralnego „Mystic Ensamble”. Nominowany do wielu nagród m.in. „Gryfa Pomorskiego” w kategorii „Pomorska Nadzieja Artystyczna”, nagrody miasta Gdańska „Młodzi Twórcy Kultury” oraz „Splendor Gedanensis”. Od 2016 roku na swojej stronie internetowej prowadzi blog o tematyce muzycznej. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Irlandia, Niemcy, Austria, Litwa, Łotwa, Szwecja).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis