Kocia blogerka z Kłodzka organizuje licytację dla zwierząt. Dołączyli producenci i inni blogerzy

0

Berenika z Kłodzka, prowadząca znany blog o kotach Kotuszkowo.pl i właścicielka sklepu z pokarmem i akcesoriami dla zwierząt wpadała na pomysł zorganizowania przedświątecznej akcji charytatywnej dla bezdomnych kotów znajdujących się pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Ząbkowicach Śląskich.

„Kocia Gwiazdka”, bo tak nazywa się ta inicjatywa wystartuje 3 grudnia na facebook’u jako licytacja fantów i usług skierowanych do właścicieli i miłośników kotów. Do akcji dołączyły firmy oferujące akcesoria i usługi dla kotów oraz ich właścicieli, fotografowie, behawioryści i inni znani koci blogerzy z całej Polski. W licytacji będzie więc można wygrać naprawdę ciekawe, nietypowe i wysokiej jakości rzeczy (m.in. zaprezentowane na zdjęciach poniżej). Więcej o licytacji TUTAJ oraz na blogu Kotuszkowo.pl. Zachęcamy do polubienia wydarzenia na facebook’u i śledzenia przedmiotów, które się tam pojawią, bo za jednym zamachem można będzie kupić jeszcze przed świętami niebanalny prezent oraz wspomóc leczenie i opiekę kotów, którymi zajmuje się TOZ.

Licytacja potrwa do 22 grudnia, a jej celem jest wsparcie finansowe podopiecznych ząbkowickiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które nie otrzymuje żadnych dotacji i od kilku już lat działa wyłącznie na zasadzie darowizn od ludzi, zbiórek pieniędzy i pracy wolontariuszy.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Ząbkowicach powstało w kwietniu 2016 roku, kiedy to grupa dziesięciu osób postanowiła zawalczyć o lepszy los dla zwierząt z ich okolicy. Zadanie trudne, bo Towarzystwo nie posiada schroniska, ani przytuliska, działa na zasadzie domów tymczasowych, co oznacza, że znalezione zwierzę trafia do prywatnych domów zamiast do schroniska. TOZ pokrywa wówczas wszystkie koszty wyprawki, wyżywienia i leczenia, a dom tymczasowy daje dach nad głową. Warto wspomnieć, że kilka domów tymczasowych dla podopiecznych ząbkowickiego TOZ użyczają także mieszkańcy naszego powiatu. Wciąż są jednak potrzebni ludzie dobrego serca, bo zarówno kocich jak i psich „nieszczęść” jest bardzo dużo

Od początku istnienia oddziału przez domy tymczasowe przewinęły się setki zwierząt. W samym 2018 roku do adopcji oddanych zostało 69 psów i 99 kotów. Wszystkie one, zanim trafią do swoich prawdziwych domów, najpierw są leczone, szczepione i kastrowane (o ile nie są to szczenięta czy kocięta), posiadają własne książeczki zdrowia. Organizacja nie otrzymuje żadnych subwencji czy dotacji, a codzienność to ciągła walka o opłacanie zaległych faktur z pieniędzy przekazanych przez ludzi dobrej woli oraz 1 proc. podatku. Wszyscy członkowie TOZ Ząbkowice Śląskie to wolontariusze, nie ma nikogo na etacie, nie mają służbowych samochodów, telefonów, a całość otrzymywanych darowizn przekazywana jest na zwierzęta.

Wolontariusze TOZ Ząbkowice Śląskie pracują także w terenie. W 2017 roku uprawnienia Inspektora TOZ w Polsce otrzymało 7 osób, a w 2019 roku kolejnych 6. Sprawdzają oni niepokojące sygnały znęcania się nad zwierzętami i niejednokrotnie trafiają do miejsc, gdzie za budę służy szafa czy kostka betonu, a psy trzymane są na łańcuchu długości 1 metra, zwierzęta nie mają dostępu do jedzenia czy wody, kocięta umierają z chorób i z głodu pozostawione same sobie. Inspektorzy TOZ występują często jako oskarżyciele posiłkowi w sprawach karnych.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział Ząbkowice Śląskie
KRS – 0000154454
SANTANDER 11 1090 2372 0000 0001 3275 9658 – tytuł DAROWIZNA
PayPal: zwierzaki.zabkowice@gmail.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis