Kobiece inspiracje. Powstał kalendarz, teraz zbierają na wystawę

0

Już niedługo światło dzienne ujrzy niezwykły kalendarz pn. „Kobiece inspiracje”. Zobaczymy w nim panie z naszego regionu, ale w nietypowej roli, bo wcielą się w nim inne, niezwykłe kobiety. Zdjęcia wyszły tak piękne, że teraz chcą zorganizować wystawę, na którą zdecydowały się same zebrać pieniądze.

24 kobiety z czterech gmin Masywu Śnieżnika, 33 stylizacji, 12 sesji fotograficznych i oczywiście jak zwykle w wysokiej formie fotograf z Kłodzka Marlena Solska, której nie mogło zabraknąć przy tego typu przedsięwzięciu, mogło dać jeden efekt – serię pięknych zdjęć, które pojawią się w kalendarzu na przyszły rok pn. „Kobiece inspiracje”. Kalendarz to pomysł naszych lokalnych pań realizujących się w różnych sferach zawodowych, przestrzeniach publicznych i społecznych, który powstał dzięki wsparciu z projektu „Działaj lokalnie” i jest jednym z elementów całości zrealizowanych przez panie działań.

Tytuł „Kobiece inspiracje” nie jest przypadkowy, bo panie wcieliły się w swoje idolki, kobiety niezwykłe, które inspirowały na przestrzeni wieków. Będzie więc można zobaczyć m.in. Fridę Kahlo, Marię Skłodowską-Curie, Anię z Zielonego Wzgórza, Coco Chanel, Merry Poppins, Mariannę Orańską, Wandę Rutkiewicz, Meryl Streep, Korę, faraonkę Hatszepsut i Olgę Tokarczuk, a modelkami zostały m.in. Cecylia Chojnacka, Aldona Darmetko, Anna Duch, Małgorzata Grajnert, Maria Grajnert, Dagmara Hekiert, Luiza Jałowiecka, Iza Karneol, Gabriela Kapuszyńska, Zuzanna Komornicka, Dorota Komornicka, Aneta Łazarowicz, Joanna Mazurkiewicz, Barbara Pawłowska, Małgorzata Pawłowska, Dagmara Ples-Szmidt, Joanna Stoklasek-Michalak, Grażyna Sum, Magda Szymczak, Magdalena Solg, Agnieszka Szumna, Joanna Stankiewicz, Joanna Tofel, Agata Zasępa.

Kiedy pojawiły się zdjęcia z tych sesji, zrodził się kolejny pomysł – zorganizowania wystawy, która mogłaby gościć w wielu miejscach i która mogłaby być inspiracją dla innych tego typu lokalnych pomysłów. Panie zdecydowały się więc uruchomić zbiórkę na portalu zrzutka.pl, której celem jest zebranie pieniędzy na wydruk fotografii na płytach. Ich inicjatywę można wesprzeć TUTAJ, do czego oczywiście zachęcamy, tym bardziej, że potrzebna kwota nie jest oszałamiająca, bo celem jest zebranie 700 zł.

Wernisaż wystawy odbędzie się 3 stycznia 2020 r. w Kłodzkim Ośrodku Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis