Kapitan Konopka na tropie – lądecka turystyczna gra kryminalna

0

Lądek-Zdrój i okolice to miejsca, w których toczy się nowa turystyczna gra kryminalna. Przygotowało ją Centrum Kultury i Rekreacji w oparciu o wydaną w ubiegłym roku powieść Tomasza Pawlęgi „Trupy w Kletnie”.

Akcja powieści toczy się w 1953 roku i nie inaczej jest też z grą. Chętni do rozwiązania kryminalnych zagadek – choć będą poruszać się po współczesnym Lądku i okolicach – podążać będą śladami kapitana MO Stanisława Konopki, który tropi psychopatycznego przestępcę. W swoich poszukiwaniach kapitan Konopka trafia w przeróżne zakamarki Lądka-Zdroju, a cenne wskazówki notuje w swoim notesie, który jest przewodnikiem dla uczestników gry.

Udział w grze może wziąć każdy, kto ma ochotę na rozwiązywanie kryminalnych zagadek i zgłosi się na Posterunek tj. do Informacji Turystycznej CKiR, pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 oraz w sobotę od 10.00 – 14.00. W Informacji Turystycznej uczestnik otrzyma minialbum „Kapitan Konopka na tropie. Turystyczna gra kryminalna po Gminie Lądek-Zdrój”, będący notesem kapitana, w którym znajdują się zadania i wskazówki pomocne w rozwiązywaniu zagadek. Podążać śladami Konopki można w dowolnym momencie, jednak finał podchodów musi się zamknąć w godzinach podanych powyżej.

Dodatkowe informacje o grze znaleźć można na stronie internetowej www.konopkanatropie.pl

tz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis