Już w ten weekend Dni Stronia Śląskiego

0

W piątek, 14 czerwca, rozpoczynają się Dni Stronia Śląskiego. Będzie to znakomita okazja, by posłuchać plskiej piosenki z lat 60. oraz kapel podwórkowych. Ale nie tylko.

Na inaugurację zaplanowano uroczyste wręczenie Odznak Honorowych ?Za Zasługi dla Gminy Stronie Śląskie?, które nastąpi 14 czerwca o godz. 15.00 w Kaplicy św. Onufrego. Godzinę później w Parku Miejskim rozpocznie się Powiatowy Festiwal Polskiej Piosenki lat 60. ?Kwiaty we włosach? – będzie to znakomita okazja, aby powspominać polskie przeboje sprzed lat.

Pod znakiem sportu rozpocznie się sobota, 15 czerwca – o godz. 10.00 na boisku obok remizy OSP Stary Gierałtów wystartują Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, a na terenie kompleksu sportowego Orlik o tej samej godzinie rozpoczną się rozgrywki w ramach Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Szeryfa Stronia Śląskiego.

W Parku Miejskim sobota mijać będzie pod znakiem muzyki. Od godz. 15.00 trwać będzie Stroński Festiwal Kapel Podwórkowych (SFKP), podczas którego po koncercie Kapeli z Ulicy Hutniczej rozpocznie się Przegląd Kapel Podwórkowych, którego wyniki ogłoszone zostaną przed godz. 20.00. Wieczór zakończą występy Gabi Gold oraz Gwiazdy Wieczoru – zespołu Sumptuastic.

W niedzielę o godz. 13.30 rozpocznie się Koncert Finałowy Strońskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych, który poprzedzi uroczyste wręczenie nagród Finalistom. O 15.00 przyjdzie czas na występy najmłodszych – w ramach koncertu Dzieci Naszemu Miastu zobaczymy i usłyszymy dzieci i młodzież z Przedszkola Miejskiego w Stroniu Śląskim, Szkoły Podstawowej w Stroniu Śląskim, Zespołu Szkół Samorządowych w Stroniu Śląskim, grupy tańca nowoczesnego ?Nadija?, grup baletowych ?Gwiazdeczki? z Przedszkola Miejskiego oraz ?Balerinki? i ?Arabesque? działających przy CETiK-u.

Zwieńczeniem Dni Stronia Śląskiego będzie występ Gwiazdy – The Ukrainian Folk, który rozpocznie się o godz. 17.00.

Szczegółowy program Dni Stronia Śląskiego dostępny jest tutaj

Nasz portal – 24klodzko.pl objął Dni Stronia Śląskiego patronatem medialnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis