Już niebawem premiera drugiej części książki „Nowa Ruda Neurode Tajemnice Zagadki Historia”

0

10 października br. swoją premierę będzie miała druga część książki Marka Cybulskiego „Nowa Ruda Neurode Tajemnice Zagadki Historia”. Autor i wydawca zapraszają także na cykl spotkań autorskich.

Pierwsza część książki, będącej zbiorem opowiadań dotyczących historii Nowej Rudy i okolic spotkała się ze sporym zainteresowaniem czytelników, stąd też nie jest zaskoczeniem, że autor zdecydował się na jej kontynuację. W drugiej części Marek Cybulski ponownie zaprasza do poznawania historii, podań i legend związanych z miastem oraz okolicznymi miejscowościami. Będzie zatem okazja, aby przeczytać między innymi o tajemnicach krypt pod dawnym kościołem Św. Mikołaja, sekretach zapomnianego hitlerowskiego obozu pracy w Ścinawce Średniej czy legendarnym skarbie von Magnisów w Bożkowie.

Tuż po wydaniu książki odbędzie się cykl spotkań z Markiem Cybulskim, podczas których będzie okazja porozmawiać o lokalnej historii, tajemnicach i zagadkach, a także nabyć książkę. Spotkania odbędą się 14 października o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie, 15 października o godz. 9.10 w bibliotece w Radkowie, o godz. 12.00 – w bibliotece w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ścinawce Średniej, a o godz. 17.00 – w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupcu, 16 października o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej w Ludwikowicach, 17 października o godz. 16.00 w Jugowie – w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa oraz 18 października o godz. 10.00 w Filii nr 6 Biblioteki Publicznej w Bożkowie.

Wydawcą książki Marka Cybulskiego jest Mróz Media Stanisław Mróz.

tz [fot. FB Nowa Ruda Neurode Tajemnice, zagadki, historia]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis