Jutro odbędzie się pokaz iluminacji Domu Zdrojowego w Lądku Zdroju

0

Pracownia projektowania światła z Nysy oświetli jutro lądecki Dom Zdrojowy. Ten czekający na remont imponujący, zabytkowy budynek na czas iluminacji otrzyma nowy wygląd.

W środę, 12 czerwca o godz. 22.00 Dom Zdrojowy w Lądku Zdroju zostanie podświetlony. Projekt iluminacji przygotowuje Michał Kaczmarzyk z nyskiej firmy Qbik, zajmującej się m.in. projektowaniem oświetlenia. Być może uda się także zrobić tzw. mapping, czyli za pomocą światła na zniszczoną elewację ?narzucić? nową i pokazać go w zupełnie innej odsłonie. Iluminacja możliwa będzie dzięki firmie Signify, która sponsoruje pokaz.

Pokaz iluminacji Domu Zdrojowego będzie zakończeniem konferencji EkoForum 2019 organizowanej w środę 12 czerwca w Lądku przez Fundację Spacerowa 7. W tym roku EkoForum skupi się właśnie na świetle. – Konferencja poświęcona jest zagadnieniom ?brudzenia? światłem, odpowiedniemu przygotowaniu infrastruktury świetlnej, tak, żeby sprzyjała ona komfortowi życia w obszarach oświetlonych ? mówi Borysław Zatoka, prezes fundacji i radny powiatowy z Lądka. – Będziemy starali się przekonywać gminy do przygotowania dokumentów strategicznych, które rozwiązują problemy świetlne w skali całego miasta, a nie tylko poprzez punktowe wymiany opraw oświetleniowych na ledy

Program konferencji prezentuje się bardzo ciekawie. Piotr Nowiński i Andrzej Wiórek z firmy Signify będą mówić o miejskiej polityce oświetleniowej i nowoczesnych rozwiązaniach, a zastępca burmistrza Niemodlina, Aleksander Juszczyk pokaże doświadczenia tego miasta w realizowaniu polityki oświetleniowej. O nowoczesnej iluminacji architektonicznej, jako formie podwyższenia jakości turystycznej przestrzeni publicznej opowie Michał Kaczmarzyk z Pracowni Architektonicznej Qbik, a o smogu świetlnym – Robert Konieczny z FarData. Na zakończenie Marcin Bajtek z GisPartner wygłosi prezentację o potencjale fotowoltaicznym gminy, a Jerzy Michalak, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej wskaże możliwości finansowania projektów modernizacji oświetlenia.

Konferencja rozpocznie się w środę 12 czerwca w hotelu Alhambra w godz. 13.30 ? 19.00.

Na zdjęciu: Borysław Zatoka z Fundacji Spacerowa 7 i Michał Kaczmarzyk z firmy Qbik oglądają Dm Zdrojowy pod kątem środowej iluminacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis