Justyna wraca do życia! W niedzielę festyn dla Dżasty w Ołdrzychowicach

0

Przyjaciele Justyny z kłodzkiego Chóru Kameralnego Concerto Galcensis oraz mieszkańcy Ołdrzychowic, skąd pochodzi Justyna, w niedzielę 2 czerwca organizują festyn charytatywny. Celem jest zbiórka pieniędzy na rehabilitację Dżasty – jak ją wszyscy nazywają.

Justyna, pochodząca z Ołdrzychowic Kłodzkich studentka i solistka chóru Concerto Glacensis, 8 kwietnia uległa okropnemu wypadkowi drogowemu. Obrażenia, jakie w nim odniosła, są bardzo poważne: pęknięcie oczodołu, żuchwy, złamanie miednicy, złamanie kości biodrowej, rozlany uraz mózgu, ostra niewydolność oddechowa, złamanie żebra, przebicie płuca (odma) oraz odma tkanek miękkich szyi i śródpiersia oraz oskrzeli i wiele innych.

Justyna, wszystkim znana jako pełna życia i pozytywnej energii 24-latka, wiele tygodni spędziła na oddziale intensywnej terapii. Jej stan była bardzo ciężki, znajdowała się w śpiączce farmakologicznej, pod stałą opieką lekarzy. Już wybudzona, obecnie przebywa na oddziale ortopedii. Czeka ją jednak długie i kosztowne leczenie i rehabilitacja.

Przyjaciele Justyny postanowili pomóc dziewczynie i jej rodzinie, ponieważ mama opiekując się córką nie będzie mogła pracować, a rehabilitacja pochłonie bardzo dużo pieniędzy (leki, sprzęt, wyjazdy do specjalistów). Chcą więc zapewnić byt i wsparcie finansowe rodzinie podczas wielomiesięcznej rehabilitacji Justyny. Na zrzutka.pl trwa akcja zbiórki pieniędzy, a w niedzielę ? 2 czerwca odbędzie się wielki koncert charytatywny dla Justyny w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Nie zabraknie na nim oczywiście występu chóru, w którym od dawna śpiewa Dżasta, przewidziano także atrakcyjne licytacje: m.in. na lot widokowy nad ziemią kłodzką samolotem sportowym ufundowany przez pilota Sudeckiej Fundacji Awiatycznej Roberta Żbikowskiego czy przejazd z kierowcą rajdowym, wicemistrzem Polski Tomaszem Kasperczykiem.

Warto więc w niedzielę wyskoczyć do Ołdrzychowic całą rodziną, żeby zaczerpnąć wrażeń i kulturalnych i sportowych i kulinarnych oraz wysłać dobrą energię do Justyny w klinice.

Start: od godz. 14.00.

Joanna Żabska

Fot.: fb/Kłodzki Chór Kameralny Concerto Glacensis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis