Jubileuszowa wystawa prac duszniczan w Muzeum Papiernictwa

0

Już po raz dziesiąty w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zostanie zorganizowana wystawa „Sztuka papieru – prace młodych duszniczan”. Wernisaż wystawy odbędzie się 18 grudnia br. o godz. 13.00.

Jubileuszowa ekspozycja jest podsumowaniem działalności artystycznej dzieci i młodzieży z Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju. Na wystawie będzie można obejrzeć prace młodych duszniczan wykonane w różnorodnych technikach artystycznych – kompozycje w papierze czerpanym, papierowe kolaże, rysunki, przestrzenne instalacje, a także niecodzienne techniki barwienia papieru. Honorowy patronat nad wystawą objął burmistrz Dusznik-Zdroju.

Artystyczne spotkania, podczas których powstały prezentowane na wystawie prace, realizowany były we współpracy z Miejskim Zespołem Szkół i dofinansowane zostały ze środków gminy Duszniki-Zdrój. Koordynatorem projektu jest Dorota Zielińska-Pytlowany.

Podczas wernisażu będzie można również wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu chóru dziecięcego „Tarantella” pod kierunkiem Agnieszki Gbyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis