Joanna Zyzda-Kusiakiewicz z nagrodą marszałka

0

Radków. Dyrektor radkowskiej biblioteki otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Joanna Zyzda-Kusikiewicz została doceniona przez zarząd województwa za swoje działania na rzecz rozwoju i promocji czytelnictwa w BPMiG Radków. Jako dyrektor nie tylko prowadzi bibliotekę, ale również organizuje i inicjuje wiele cyklicznych imprez muzycznych na terenie radkowskiej gminy (m.im. Wambierzyckie Spotkania Muzyczne im. Ignaza Reimanna, cykl koncertów ?Festiwal Kwiatów?, Sudeckie Dni Muzyki Chóralnej w Tłumaczowie/Wambierzycach, Przegląd Młodych Organistów w Broumovie/Wambierzycach).

Od 2011 r. Joanna Zyzda-Kusiakiewicz jako dyrektor zrealizowała wiele projektów kulturalnych, dofinansowywanych zarówno z pieniędzy unijnych jak i z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Są to m.in. współpraca bibliotek Radków ? Broumov w projekcie unijnym ?Przekraczamy Granice? czy dofinansowane ze środków MKiDN ?Partnerstwo dla książki?, w ramach którego odbyły się m.in. Radkowskie spotkania z bajką (2017), Klasyka literatury polskiej (2017), Mój sąsiad jest pisarzem ? poznajemy literatów z Dolnego Śląska (2018), Z książką przez życie ? propozycje dla mieszkańców w każdym wielu (2019)

W ostatnich latach zmieniły się również filie radkowskiej biblioteki. W 2013 w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ wyposażono Krainę wyobraźni w Filii nr 4 w Ścinawce Średniej, a w z zeszłym roku w Filii nr w Wambierzycach powstała Strefa Kreacji.

Do nagrody Joannę Zyzdę-Kusiakiewicz zgłosił zarząd Okręgu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Bibliotek Publicznych we Wrocławiu.

Gratulujemy!

red.

Dyrektor radkowskiej biblioteki, Joanna Zyzda-Kusikiewicz nagrodzona za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis