Jarosław Duda zachęcał do wyborów

0

Kłodzko. W poniedziałek 13 maja br. w Kłodzku kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej zachęcał na ulicach Kłodzka do udziału w wyborach i, oczywiście, głosowania na niego.

Byłemu wiceministrowi Pracy i Polityki Społecznej w rządzie PO i PSL towarzyszyła posłanka Monika Wielichowska oraz burmistrz miasta Kłodzka, Michał Piszko. Chociaż nie jest liderem listy Koalicji Europejskiej listy (nr 1 na liście KE ma Janina Ochojska) to, jak mówi Jarosław Duda, jako szef Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku, czuje za nią odpowiedzialność.

Jarosław Duda pochodzi z Wrocławia, w latach 2007 – 2015 był wiceministrem Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Podkreśla, że sprawy Dolnego Śląska są mu szczególnie bliskie. W Brukseli chce lobbować na rzecz Dolnego Śląska, a zwłaszcza w kontekście równomiernego rozwoju regionów.

Problemy, które dostrzega w dolnośląskich powiatach to przede wszystkim problemy infrastruktury drogowej, mostowej, komunikacji publiczna, ale w Brukseli chce też skupiać się na tematach, które są mu najbliższe, czyli społecznych i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis