Interesujące propozycje na luty w Muzeum Papiernictwa

0

Dwie trwające wystawy, wernisaż kolejnej oraz interesujący wykład to propozycje dusznickiego Muzeum Papienrictwa na luty.

„Papierowe miasto” Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej oraz „Realizm magiczny” Krzysztofa Crisa Froese to dwie ekspozycje prac, które zostały wystawione w dusznickiej papierni w ubiegłym miesiącu i nadal można je oglądać. Natomiast w piątek, 28 lutego br. o godz. 16.30, odbędzie się wernisaż trzeciej wystawy – tym razem obejrzeć będzie można prace Krzysztofa Radzimierskiego. Ekspozycja zatytułowana „Metafory i symbole” prezentuje zbiór czarno-białych fotografii uwieczniających człowieka oraz jego różne stany emocjonalne i otoczenie. Autor – członek Kłodzkiego Klubu Fotograficznego, w swoich pracach często posługuje się metaforą. Jest też autorem zdjęć do trzech tomików wierszy Zofii Mirskiej pt. „Czerń i biel”, „Tam i z powrotem” oraz „Grudka Ziemi”.

Tego samego dnia – 28 lutego br., o godz. 17.00 Muzeum Papiernictwa zaprasza z kolei na interesującą prelekcję Krzysztofa Łagojdy zatytułowaną „Tu i ówdzie grasują wilkołaki”. Wykład poświęcony będzie nieznanemu tematowi dotyczącemu szkoły dywersantów, która miała zostać założona w Dusznikach przez Niemców w ostatnich miesiącach II wojny światowej. Prelegent przedstawi metody działania ówczesnego aparatu bezpieczeństwa, analizując śledztwo prowadzone w tej sprawie przez organa bezpieczeństwa komunistycznej Polski.

Wystawy fotografii Krzysztofa Froese i Krzysztofa Radzimierskiego eksponowane będą do 29 marca, natomiast prace Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej oglądać można do 5 lipca.

red. [fot. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis