Gminne konsultacje w sprawie S8. Mieszkańcy dostają gotowe ankiety.

0

Trwają konsultacje społeczne w sprawie przebiegu przyszłej drogi ekspresowej S8. Mieszkańcy mogą się wypowiedzieć za pomocą ankiet. W gminie wiejskiej Kłodzko w obiegu są dwie gotowe ankiety wskazujące dwa różne korytarze tej drogi. Jedną ankietę przygotowali gminni urzędnicy, drugą mieszkańcy Boguszyna.

Do konsultacji społecznych w sprawie wyboru przebiegu projektowanej drogi ekspresowej z Wrocławia do Kłodzka bardzo poważnie podeszła gmina wiejska Kłodzko. Wójt Zbigniew Tur oficjalnie opowiedział się za najbardziej, według niego, optymalnym dla interesów gminy i jej mieszkańców wariancie, czyli A4, który omija Podzamek, Jaszkówkę, Wojciechowice, Ścinawicę i Wojbórz. – Z punktu widzenia interesu Gminy rozwiązania A2 i A3 są nie do przyjęcia, w bardzo dużym stopniu ingerują w tereny inwestycyjne, naturę 2000 i powodują bardzo dużą ilość wysiedleń… A do tego niszczą piękny krajobraz ziemi Kłodzkiej (np. taras widokowy Kukułka) ? napisał w piątek na swoim profilu społecznościowym wójt zachęcając do składania ankiet, które zostaną wysłane do wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku z tym gmina przygotowała nawet gotowe ankiety, które wystarczy jedynie podpisać imieniem i nazwiskiem. Urzędnicy sami wypisali wszystkie ?za? w preferowanym przez władze gminy przebiegiem i ?przeciw? pozostałym wariantom. Ankiety dostępne są w Urzędzie Gminy oraz u sołtysów.

Drodzy Państwo… zachęcam do wypełniania ankiety w sprawie przebiegu S8….W mojej ocenie najmniej kolizyjna jest…

Opublikowany przez Zbigniew Tur Piątek, 14 czerwca 2019

Mieszkańcy gminy mają do dyspozycji gotową ankietę, którą należy jedynie podpisać.

Zdjęcie nadesłane przez Czytelnika.

Nie jest to jedyna gotowa ankieta dostępna w gminie wiejskiej Kłodzko. Wśród mieszkańców gminy rozpowszechniania jest druga, przygotowana przez mieszkańców Boguszyna, ponieważ promowany przez władze gminy Kłodzko przebieg drogi ekspresowej, bezpośrednio dotyka część wsi Boguszyn. S8, w wariancie A4, proponowanym przez władze gminy Kłodzko i mieszkańców wsi m.in. Podzamek i Jaszkówka, przebiegałaby w pobliżu domów w Boguszynie, a w niektórych miejscach mieszkańcy musieliby zostać wysiedleni. Mieszkańcy Boguszyna mają żal, że poświęcono ich wieś wybierając wariant, który jest najmniej korzystny dla nich. W gotowych ankietach proponują więc trasę A2 z modyfikacją – ma ona ominąć Podzamek, Jaszkówkę oraz Kłodzko i skierować się do południowego węzła obwodnicy Kłodzka, czyli do ronda na drodze DK33, skąd dalej mogłaby zostać w przyszłości pociągnięta do Międzylesia i granicy państwa.

Gotowa ankieta przygotowana przez mieszkańców Boguszyna.

Termin nadsyłania ankiet do GDDKiA dla gminy wiejskiej Kłodzko mija 19 czerwca br.

O konsultacjach w sprawie przebiegu S8 pisaliśmy:

W środę spotkanie z GDDKiA w sprawie przebiegu S8. Zawiązała się nieformalna koalicja

Nowa DK-8. Wójt gminy Kłodzko wskazuje najlepszy wariant

Czy droga ekspresowa musi iść przez Kłodzko? Po spotkaniu z projektantami w Kłodzku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis