Glatz. Mroczny kryminał w stylu retro

0

24 kwietnia 2019 r. w księgarniach pojawiła się „Glatz” – książka, o której głośno jest od kilku miesięcy. Tomasz Duszyński, dziennikarz i pisarz, akcję swojego nowego kryminału ulokował w przedwojennym Kłodzku.


Premiera książki 24 kwietnia 2019 r., a spotkanie z autorem w Kłodzku zaplanowane jest na 29 maja (godz. 18.00) w Wielkim Kleszczu na Twierdzy Kłodzkiej.

Kłodzko, wiosna 1920 roku. Profesor miejscowego liceum znajduje na moście okaleczone zwłoki. Kilka dni wcześniej na ruchliwej ulicy zostaje zastrzelony wysoki rangą oficer. Czy morderstwa coś łączy? Czy mieszkańcy Glatz mogą się spodziewać kolejnych ofiar? I dlaczego do rozwiązania obu spraw sprowadzono z Berlina kapitana Wilhelma Kleina, wojskowego śledczego, którego przeszłość wydaje się równie zagadkowa jak popełnione zbrodnie?

Klein, przy wsparciu niepokornego wachmistrza Koschelli i asystenta policyjnego Jürgena Rotha, rozpoczyna dochodzenie. Wie, że na drodze staną mu zarówno miejscowi notable, jak i własne słabości. Nie przypuszcza natomiast, że sam otrzyma zaproszenie do niebezpiecznej gry.

Mistrzowsko skonstruowany kryminał Tomasza Duszyńskiego trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jego szczególnym bohaterem jest Glatz ? dolnośląskie miasteczko, w którym wciąż pobrzmiewają echa niedawno minionej wojny. W cieniu kłodzkiej twierdzy skrywa się wiele ponurych tajemnic.

Książkę można nabyć m.in. w Twierdzy Kłodzkiej i sklepie „Pamiątki z Twierdzy Kłodzkiej”.


Tomasz Duszyński ? dziennikarz (pracował w RFM FM i Radiu Aplauz), pisarz, w wolnych chwilach maratończyk. Debiutował zbiorem opowiadań Produkt uboczny (2007). Jego opowiadania ukazały się w antologiach: Jeszcze nie zginęłaEpidemie i zarazyTrupojad. Nie ma ocalenia oraz w magazynie ?Science Fiction Fantasy i Horror?. W Wydawnictwie SQN ukazała się jego powieść Impuls (2017).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis