-0.7 C
Kłodzko
czwartek, 26 listopada 2020
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Finał WOŚP w powiecie kłodzkim. Sprawdź co będzie się działo

W najbliższy weekend w wielu miejscowościach powiatu kłodzkiego zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas 28. Finału – oprócz zbiórki pieniędzy oraz licytacji, odbędą się liczne koncerty, pokazy, a także imprezy sportowe.

Finał WOŚP w powiecie kłodzkim rozpocznie się już w sobotę, 11 stycznia br. W Galerii Twierdza Kłodzko od godz. 14.30 zobaczyć będzie można występy wokalne i taneczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku, odbędzie się również hip-hopowy koncert Mniha i Elzet i Koncert Noworoczny w wykonaniu kwartetu instrumentalno-wokalnego Skład Nietradycyjny. W pasażu Galerii wolontariusze WOŚP prowadzić będą zbiórkę pieniężną, będzie także okazja by zobaczyć pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.

Również w sobotę w Ołdrzychowicach Kłodzkich odbędzie się impreza zatytułowana „Letnia zadyma w środku zimy czyli wielkie WOŚP-owe morsowanie”. Chętnych do mroźnej kąpieli organizatorzy zapraszają o godz. 15.00 na parking przy ul. Kłodzkiej 84 – dla każdego odważnego morsa czekać będzie grzaniec i ciepła strawa. Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka na rzecz WOŚP.

W niedzielę – 12 stycznia br., Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na wielu scenach. W Kłodzku Finał trwać będzie od godz. 15.00, a na scenie KOK-u zobaczyć będzie można m.in. Szkołę „Open Vocal” pod kierunkiem Agaty Bilińskiej, Studio Baletowe KOK, Studio Piosenki „Jak Kto Chce”, Studio Tańca „Fikander”, „Studio Muzyczne 27” pod kierunkiem Łukasza Gołąbka oraz koncert rockowy w wykonaniu Grupy Wsparcia.

W Lądku-Zdroju Finał WOŚP odbywać się będzie w dwóch miejscach. Od godz. 13.00 w Stacji Inkubator Przedsiębiorczości będzie okazja na przejażdżki samochodami rajdowymi z Rajdową Kotliną, dostępny będzie także salon gier oraz mini kino. Na lądeckim rynku będzie z kolei można zobaczyć i usłyszeć występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lądku-Zdroju oraz Pracowni Wokalnej CKiR pod kierunkiem Dominiki Radwan. Koncerty zagrają zespoły Zakaz i Skład Nietradycyjny oraz Bartłomiej Hudziec solo.

Finał WOŚP w Bystrzycy Kłodzkiej odbywać się będzie od 14.30 w sali widowiskowej MGOK. Na scenie pojawią się: grupa Wolfgang z Zespołu Szkół w Wilkanowie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej, Szkoły Podstawowej w Długopolu Dolnym i Przedszkola nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej, zespół taneczny Młode Wilki z Wilkanowa, Studio Tańca Staccato, grupa taneczna i Ludowy Zespół Śpiewaczy Waliszowianie, Zespół Pieśni Cyraneczki, a także Duende Flamenco, Akademia Ruchu Goworów i Skład Nietradycyjny.

W Dusznikach-Zdroju WOŚP zagra od 14.30 w Dworku Chopina. W czasie Finału odbędzie się m.in. koncert księdza Bogdana Skowrońskiego oraz Scholi Aniołeczki z Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju.

Finał WOŚP w Kudowie-Zdroju odbywać się będzie w dwóch miejscach. W Parku Zdrojowym – obok Teatru pod Blachą, od godz. 12.00 trwać będzie I Kudowski Bieg „Policz się z cukrzycą”. Od godz. 15.00 na scenie Teatru Zdrojpwego w Kudowie-Zdroju zobaczyć i usłyszeć będzie można: występ Grupy Tanecznej KCKiS, Jasełka w wykonaniu Przedszkola im. Kubusia Puchatka, program artystyczny Społecznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, występ Grupy Wokalnej KCKiS oraz koncerty Andrzeja Bilińskiego i zespołu Hejszowina.

W Międzylesiu WOŚP zagości na rynku, gdzie o godz. 14.45 odbędzie się koncert noworoczny Orkiestry OSP. O godz. 15.00 ze skweru przy Urzędzie Miasta wystartuje Bieg Uliczny „Policz się z cukrzycą”, a od godz. 17.00 w sali widowiskowej MGOK trwać będzie koncert finałowy, podczas którego zobaczyć będzie można m.in. pokazy artystyczne dzieci i młodzieży oraz występ taneczny Akademii Ruchu z Goworowa.

Finał WOŚP w Nowej Rudzie wystartuje o godz. 14.00 w Miejskim Ośrodku Kultury – w kinie MOK obejrzeć będzie można bajkę pt. „Co piszczy w trawie”. Od godz. 16.00 na scenie wystąpią dzieci i młodzież uczestniczące w sekcjach MOK, a o godz. 18.00 rozpoczną się koncerty zespołów Reckless Therapy, The Basement oraz Sajgon.

W Polanicy-Zdroju Finał WOŚP zagości w dwóch miejscach. Od godz. 11.00 w Parku Szachowym odbywać się będą przejazdy samochodami rajdowymi, pokazy OSP i Zumba Fitness, wystartuje serduszkowy bieg rekreacyjny, korzystać będzie można również z lodowiska. O godz. 15.30 WOŚP wystartuje w Teatrze Zdrojowym, gdzie zobaczyć będzie można jasełka i występy sceniczne Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukator, występy grup tanecznych Teatru Zdrojowego, występ chóru i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz koncert zespołu Szuszmiszmegele.

W Szczytnej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystartuje o godz. 16.00 w sali widowiskowej MOK. Na scenie zobaczyć będzie można m.in. występ taneczny sekcji działającej w MOK, pokazy w wykonaniu dzieci z Przedszkola i uczniów Szkoły Podstawowej, występy Oli Kubabskiej, Moniki Milke i Dominiki Mierzwy oraz pokaz taneczny „Szczytniańskich Seniorów”. W programie przewidziane są również pokazy pierwszej pomocy, bezpłatne badania wykonywane przez Centrum Medyczne Salus oraz wystawa broni palnej przygotowana przez UKS Trzy Twierdze i SSK Trzy Twierdze.

Finał WOŚP w Gminie Kłodzko rozpocznie się o godz. 15.00 w sali widowiskowej OKSiR GK w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Wystąpią m.in. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Wojciechowic, Rusałki Polanickie, grupy taneczne – Bad Girls z Wojborza, Astrum I i Astrum II z Krosnowic, Bajlami z Ołdrzychowic i grupa OKSiR GK, a także Roksanki z Bierkowic, chór ze Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach, Daria Fuchs oraz Edytka, Zuzia i Emilia Bogdał. Na godz. 18.30 zaplanowany jest koncert grupy Podzamek Boys.

W Stroniu Śląskim Finał WOŚP trwać będzie od godz. 15.00 w sali widowiskowej CETiK-u. W programie przewidziane są występy artystyczne grup baletowych „Balerinki” i „Arabesque”, grupy tanecznej tańca nowoczesnego CETiK, zespołu „Laser Dance” oraz licytacje przekazanych fantów.

Finał Orkiestry w Radkowie rozpocznie się o godz. 15.00 na Rynku. W czasie imprezy wystąpią m.in. zespół Tendyway, sekcja taneczna GCKSiT, Polanickie Rusałki i zespół Marcus Arent.

28. Finał WOŚP w wielu miejscowościach powiatu zakończy o godz. 20.00 „Swiatełko do Nieba”, czyli wspólne zapalenie zimnych ogni.

WAŻNE TEMATY

Cztery karetki WOT będę pobierać wymazy w powiecie kłodzkim

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń poinformował dziś, 23 listopada br., że nawet cztery karetki WOT pobierać będą wymazy do badań w kierunku...

Pomoc pacjentom na oddziale covidowym w Kłodzku. Trwa zbiórka, pierwsze potrzebne rzeczy dzisiaj trafiły...

W sobotę, 21 listopada br. dostarczyliśmy na oddział covidowy w szpitalu powiatowym w Kłodzku niezbędne środki do pielęgnacji pacjentów. Udało się...

Potrzebna krew dla strażaka z Polanicy-Zdroju!

Marcin Zastawniak, naczelnik OSP Polanica-Zdrój i strażak Komendy Powiatowej PSP w Kłodzku potrzebuje pomocy! Od kilku tygodni przebywa w szpitalu w Kłodzku...

Szykują się duże zmiany w funkcjonowaniu Straży Miejskiej w Kłodzku. Radni przyjęli dzisiaj dwie...

Likwidacja Straży Miejskiej w Kłodzku jako odrębnej jednostki budżetowej i wcielenie jej do struktur Urzędu Miasta – taki jest pomysł władz...

Kłodzko. Wzrasta liczba zgonów w porównaniu do ubiegłego roku

Urząd Stanu Cywilnego w Kłodzku odnotowuje w listopadzie zwiększoną w stosunku do ubiegłego roku liczbę wydawanych aktów zgonu. W tym miesiącu...

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie kłodzkim. Czwartek, 26 listopada

Czwartek, 26 listopada 2020 r. w powiecie kłodzkim: LICZBA NOWYCH ZARAŻEŃ: 45 Potwierdzonych przypadków...

Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Waliszowa laureatem konkursu „Koła ARiMR w sercu wsi”

W poniedziałek, 23 listopada br. ogłoszone zostały wyniki organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa konkursu „Koła ARiMR w sercu wsi”. Drugie miejsce w...

Fotowoltaika opłacalna jak nigdy! Polacy pokochali panele słoneczne

Prawdziwy boom na fotowoltaikę rozpoczął się w 2019 roku wraz z ujednoliceniem stawek VAT w wysokości 8% na instalacje fotowoltaiczne na domu i...

Staropolanka wsparła kłodzki szpital. Ponad tysiąc butelek wody dla pacjentów

Ponad tysiąc butelek wody mineralnej przeznaczonych dla pacjentów kłodzkiego szpitala dostarczył wczoraj producent wody mineralnej Staropolanka. Woda...

Kolejna gmina udzieliła poparcia dla odbudowy wieży na Śnieżniku. Tym razem Polanica-Zdrój

Podczas sesji Rady Miejskiej w Polanicy-Zdroju, która odbyła się 25 listopada br., władze kurortu udzieliły poparcia dla inicjatywy odbudowy wieży widokowej na Śnieżniku przez...

Skradziono rzeźbę z nowo utworzonego Szlaku Barciowego w Bartnicy

Rzeźba została odnaleziona Jak informuje społeczność Bartnicy, rzeźba, która zniknęła ze Szlaku Barciowego, dzięki...

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie kłodzkim. Środa, 25 listopada

Środa, 25 listopada 2020 r. w powiecie kłodzkim: LICZBA NOWYCH ZARAŻEŃ: 6 Potwierdzonych przypadków...

Od przyszłego roku zmiana sposób odbioru odpadów w Gminie Nowa Ruda

Początek przyszłego roku przyniesie zmianę w sposobie odbierania odpadów na terenie gminy Nowa Ruda. Nie będzie już tzw. dzwonów. Od...