Festiwal Pstrąga tym razem w Lądku

0

W najbliższą niedzielę, 16 czerwca 2019 r.odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Pstrąga. Tym razem – po czterech edycjach, które miały miejsce w Kłodzku, Festiwal zawita do Lądku-Zdroju.

Podczas Festiwalu nie zabraknie oczywiście głównego bohatera, czyli pstrąga kłodzkiego – ryby, która od 2012 roku wpisana jest na listę produktów tradycyjnych w kategorii ?produkty rybołówstwa? w województwie dolnośląskim. Pojawią się zatem rozmaite dania z pstrąga prezentowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, a także potrawa z pstrąga przygotowana na największej w Polsce ?Patelni Plenerowej?.

Na Festiwalu nie zabraknie także konkursów oraz animacji wędkarskich i plastycznych. Poznać zatem będzie można tajniki tworzenia akwarium bez wody i ryb czy łowienia na sztuczną muchę. Chętni będą mogli także sprawdzić się w konkursach kulinarnych, podyskutować o nietuzinkowych przepisach na potrawy z ryb lub wziąć udział w grze terenowej – ?Poszukiwanie Złotego Pstrąga?.

Festiwal Pstrąga to także warsztaty i pokazy wędkarstwa muchowego w wykonaniu mistrzów z Polski – Przemysława Kaweckiego i Mirosława Pieślaka, nie zabraknie również muzyki w wykonaniu zespołów wokalnych i ludowych.

Start Festiwalu zaplanowany jest na godz. 12.00 w lądeckim Parku Zdrojowym – impreza potrwa do 18.00.

Organizatorem Festiwalu Pstrąga jest Powiat Kłodzki we współpracy z Kurortem Lądek-Zdrój i Centrum Kultury i Promocji w Lądku-Zdroju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis