3.9 C
Kłodzko
sobota, 24 lutego 2024
REKLAMA

EKO Kłodzko. Zainstaluj aplikację na telefonie, a segregacja będzie znacznie łatwiejsza

Jeśli wciąż gubisz się podczas segregacji odpadów, niezbędną pomoc otrzymasz dzięki aplikacji na telefony komórkowe, którą mieszkańcom udostępnia Urząd Miasta w Kłodzku.Dzięki niej dowiesz się kiedy na twojej ulicy będą wywożone śmieci, a także do którego pojemnika wrzucić konkretny odpad.

Darmowa aplikacja EcoHarmonogram dostępna jest w Kłodzku już od dłuższego czasu. Jednak nie wszyscy jeszcze o niej wiedzą, a naprawdę warto mieć ją pod ręką w swoim telefonie komórkowym. Aplikacja nie zajmuje dużo miejsca, a jest niezwykle przydatnym narzędziem, które pomoże rozwiać nasze wątpliwości podczas segregacji śmieci. Można z niej korzystać także w przeglądarce na komputerze bez konieczności instalowania w telefonach. My jednak polecamy wersję mobilną, bo ma więcej funkcji i zawsze jest pod ręką.

Oto cztery powody, dla których warto korzystać z narzędzia „EcoHarmonogram”:

1.W aplikacji znajduje się cały harmonogram wywozu śmieci, a więc terminy wywozu plastiku, szkła, papieru, odpadów bio, zmieszanych i dużych gabarytów. Dzięki aplikacji nie przegapisz także terminu wywozu odpadów wielkobarytowych.

2. Aplikacja ma rozbudowaną wyszukiwarkę odpadów. Jeśli nie jesteś pewny, do którego pojemnika wyrzucić konkretny odpad, wystarczy, że wpiszesz jego nazwę (np. karton po mleku), a aplikacja sama wskaże, do którego pojemnika powinien on trafić.

3. Aplikacja ma także bardzo przydatne narzędzie – umożliwia zgłaszanie przez mieszkańców do odpowiedniego wydziału w Urzędzie Miasta w Kłodzku wszelkich nieprawidłowości podczas usługi odbioru odpadów komunalnych. Firma nie odebrała śmieci? Można przez apkę wysłać informację o tym.

4. Oprócz tematów związanych z gospodarowaniem odpadami, za pośrednictwem aplikacji możemy także sprawdzić jakość powietrza przy ulicy, na której mieszkamy. Zwłaszcza zimą, kiedy najczęściej narażeni jesteśmy na smog, to narzędzie może nam się przydać.

EcoHarmonogram jest darmową aplikacją do ściągnięcia na wszystkie trzy systemy operacyjne. Można ją pobrać bezpośrednio ze sklepu: App Store, Google Play, Windows Store. Przy pierwszym uruchomieniu należy wpisać miasto, ulicę oraz numer domu, a aplikacja dostosuje wszystkie informacje i komunikaty do tej konkretnej lokalizacji (w tym harmonogramy wywozu śmieci).

Większość informacji (harmonogramy wywozu odpadów, wyszukiwarka odpadów, wskazówki gdzie je wyrzucać itd.) dostępnych jest również za pośrednictwem przeglądarki, na komputerze za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta w Kłodzku. Nie trzeba wówczas instalować aplikacji na telefonie komórkowym. Można na niego wejść TUTAJ.

Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie korzystali z aplikacji do jej zainstalowania, a na pewno ułatwi ona selektywną zbiórkę odpadów tym, którzy stawiają pierwsze kroki, a także – dzięki szybko dostępnemu harmonogramowi odbioru – ułatwi ona utrzymanie porządku wokół śmietników.

Segregacja śmieci w Kłodzku. Co musisz wiedzieć?

Nie każdy jeszcze wie, że segregacja śmieci jest obowiązkowa – taki obowiązek narzuca na wszystkich prawodawca. Nie każdy też wie, że na cenę, jaką...

EKO Kłodzko. Czy możemy produkować mniej śmieci?

Czy jest w ogóle możliwe, żeby w obecnych, mocno konsumpcyjnych czasach produkować mniej śmieci? W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa filozofia „zero waste” lub w wersji...

EKO Kłodzko. Jak zorganizować miejsce na segregację w domu?

Jak mam znaleźć miejsce na pięć koszy na śmieci w małym mieszkaniu? W mojej kuchni nie ma na to miejsca! To najczęściej słyszmy, kiedy...

EKO Kłodzko. Nie wyrzucaj śmieci do lasu! Oddaj nieodpłatnie do PSZOK

W naszym cyklu EKO Kłodzko wiele razy pisaliśmy o PSZOK, czyli Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów. Czas zatem wyjaśnić, czym jest, gdzie się znajduje i...