Edyta Geppert wystąpi w Nowej Rudzie

0

Z wyjątkowym recitalem w rodzinnym mieście wystąpi Edyta Geppert wraz z zespołem Vasie. Koncert odbędzie się 22 listopada br. w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie.

Będzie to okazja do wysłuchania i obejrzenia recitalu według scenariusza i w reżyserii Piotra Lorenca, w którym Edyta Geppert ukaże swoje umiejętności interpretatorskie. Pochodząca z Nowej Rudy artystka jest bowiem znana z budowania w trakcie występów niezwykle skontrastowanych nastrojów – piosenki liryczne zestawia z dramatycznymi oraz kabaretowymi, wzbudzając w słuchaczach różnorodne emocje. Koncert Edyty Geppert zapowiada się zatem jako pełna skrajności uczta dla publiczności.

Edyta Geppert urodziła się w Nowej Rudzie i swoje pierwsze kroki muzyczne stawiała w Zespole Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”. Pierwsze sukcesy odniosła w 1984 roku, kiedy zdobyła I nagrodę na V Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a także Grand Prix XXI Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W czasie późniejszej kariery artystka była wielokrotnie uhonorowana nagrodami zarówno muzycznymi, jak i pozamuzycznymi. Śpiewa piosenki do tekstów wielu uznanych twórców, takich jak Jacek Cygan, Wojciech Młynarski czy Agnieszka Osiecka.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety dostępne są w kasie MOK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis